Walentynki we Wrocławiu. Wrocławskie atrakcje dla zakochanych

Data publikacji: 02.12.2018
walentynki we wroclawiu para

Zbliżają się walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. Ten czas warto spędzić w sposób wyjątkowy, np. podczas wycieczki tylko we dwoje. A jednym z najbardziej romantycznych miast w Polsce jest oczywiście Wrocław. Tutaj można nie tylko poczuć walentynkową atmosferę podczas spacerów urokliwymi uliczkami, ale również zwiedzić wiele ciekawych atrakcji turystycznych, zjeść romantyczną kolację i spędzić czas w jednym z tutejszych hoteli w cichej okolicy, np. w Hotelu Sleep.

W tym artykule zaprezentujemy kilka miejsc we Wrocławiu, które sprzyjają relaksowi, spokojnej rozmowie i intymnym chwilom tylko we dwoje. Koniecznie powinniście je odwiedzić, podczas romantycznej wycieczki.

5 romantycznych miejsc we Wrocławiu

  1. Ostrów Tumski i Most Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, a jednocześnie najbardziej magiczne miejsce w mieście, które sprzyja romantycznym spacerom. To właśnie tutaj planują swoje randki nie tylko mieszkańcy, ale i turyści. Wieczorami wspaniałą atmosferę tworzą lampy, które rozświetlają wąskie uliczki. W tej części miasta znajduje się Most Tumski, który upodobali sobie zakochani. Na stalowej konstrukcji zawieszają kłódki ze swoimi inicjałami jako symbol swojej miłości.

  1. Fontanna na pl. Jana Pawła II

Fontanna, przy której znajduje się pomnik młodzieńca walczącego z lwem, prezentuje się bardzo okazale za dnia, ale szczególnie klimatycznie jest tutaj wieczorem, kiedy cały plac jest oświetlony. Spod fontanny można przespacerować się w stronę kładki św. Antoniego.

  1. Park Staromiejski

Jest tutaj pięknie latem, ale zimą ten park staje się jeszcze bardziej klimatyczny. A co najważniejsze, jest to prawdziwa oaza spokoju, można więc spacerować, rozmawiając, z dala od miejskiego zgiełku. Ogród nie jest duży, ale z całą pewnością bardzo romantyczny. Charakterystyczna dla tego parku jest rzeźba przedstawiająca Amora siedzącego na Pegazie.

  1. Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny. Punkt widokowy

Jeśli zachcecie zwiedzić jeden z najważniejszych zabytków na turystycznej mapie Wrocławia, a jednocześnie sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koniecznie powinniście wybrać się do Katedry św. Marii Magdaleny. Aby dotrzeć na mostek, łączący katedrę z wieżą, trzeba pokonać aż 247 schodów (mostek znajduje się na wysokości 45 metrów). Jednak widok stąd wart jest wysiłku! Z mostku roztacza się piękna panorama Rynku wrocławskiego.

  1. Park Południowy

Warto wybrać się też do Parku Południowego na romantyczny spacer wśród zimowych krajobrazów. Na parkowej trasie znajduje się pomnik Fryderyka Chopina, który w swojej twórczości ma wiele romantycznych utworów.