Wrocław dla seniorów. Jakie atrakcje uwzględnić w planie wycieczki?

Data publikacji: 10.12.2018
wroclaw dla seniorow

Seniorzy, którzy lubią podróżować i wciąż odkrywać fascynujące miejsca w Polsce, koniecznie powinni odwiedzić Wrocław. To miasto, które ma wiele do zaoferowania ludziom w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jedna wizyta w tym mieście często nie wystarcza, dlatego turyści wracają tu wielokrotnie, odkrywając na nowo stare zaułki i poznając nowe atrakcje. Zaplanować można wiele pieszych, rowerowych lub samochodowych wycieczek, a nawet rejs po rzece Odrze.

Zwiedzanie Wrocławia. Co warto zobaczyć?

  • Wrocław to przede wszystkim miasto pełne zabytków oraz obiektów sztuki i kultury. Tutejsze muzea i galerie sztuki kuszą swoją urozmaiconą ofertą. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy sztuki nowoczesnej, jak i pasjonaci historii. Dzięki nim można bliżej poznać dzieje miasta i kultury.
  • Warto wybrać się również do znanego na cały kraj wrocławskiego Zoo. Jest to świetne miejsce do odpoczynku wśród różnych gatunków zwierząt z całego świata. Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić również Afrykarium, w którym można poznać florę i faunę z terenów Afryki.
  • Wrocławiem będą zachwyceni seniorzy, którzy lubią aktywny wypoczynek. Po intensywnym zwiedzaniu warto wybrać się do aquaparku, w którym osoby starsze mogą skorzystać z wielu ciekawych propozycji. Znajdują się tutaj m.in. baseny rekreacyjne, sauny, siłownia, a także zajęcia aquafitness. Na szczególną uwagę zasługuje halodarium, w którym unosi się mgiełka solna o prozdrowotnych właściwościach. Warto wybrać się również do tepidarium, w którym można skorzystać z terapii ciepłem, wspomagającej funkcjonowanie układu krążenia oraz sprzyjającej w łagodzeniu bólu stawów i kręgosłupa.

Gdzie znaleźć nocleg we Wrocławiu?

Wrocław ma bardzo rozbudowaną infrastrukturę noclegową, więc bez większego problemu każdy znajdzie tutaj idealny hotel dla siebie. Ze swojej strony chcielibyśmy zaprosić Cię do kameralnego Hotelu Sleep. Jest to trzygwiazdkowy hotel znajdujący się blisko obwodnicy Wrocławia. Na gości czeka 25 przytulnych i wygodnych pokoi typu Standard. Oferujemy pokoje jedno- i dwuosobowe, a także pokoje rodzinne. Wszystkie pokoje są w pełni wyposażone. Każdy z oferowanych pokoi posiada nie tylko telewizor LCD, ale również szybkie łącze internetowe. Nasz hotel oferuje również noclegi przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.