Najlepszy czas na rezerwację miejsc hotelowych

Data publikacji: 06.09.2019
Rezerwacja hotelu

Jeśli chodzi o najlepszy czas na dokonanie rezerwacji hotelowej, sprawa wygląda podobnie, jak z biletami lotniczymi – im szybciej, tym lepiej. Jak rezerwować pokoje hotelowe naprawdę tanio? Przekonajmy się!

Nie czekaj na ostatni moment!

Aby być pewnym, że w danym terminie będzie na nas czekał pokój w ulubionym hotelu, powinniśmy dokonać rezerwacji na 1-2 miesiące przed przyjazdem. W dużych miastach, chętnie odwiedzanych przez turystów, czasami lepiej dokonać rezerwacji nawet na 3-4 miesiące przed przyjazdem. Ciekawostką jest to, że w niektórych miastach europejskich, takich jak np. Porto, hotel trzeba „zabukować” nawet na 9-12 miesięcy wstecz – najlepsze obiekty są tam rozchwytywane jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Pamiętajmy, że dobre hotele są bardzo oblegane w okresach świątecznych – jeśli więc koniecznie chcemy spędzić Wielkanoc lub okres wigilijno-sylwestrowy  w danym obiekcie, warto już na początku roku zapytać się, kiedy można dokonać rezerwacji. Należy wziąć pod uwagę także sezony wakacyjne i urlopowe. Podczas nich pokoje hotelowe nad morzem czy w górach są oblegane i osiągają horrendalne ceny, ciut tańsza może być tylko odpowiednio wcześniejsza rezerwacja. Co zatem z ofertami last minute? Często są one mimo wszystko droższe niż te z rezerwacji first minute. Nigdy nie mamy też pewności, czy w interesującym nas terminie rzeczywiście się pojawią. Lepiej więc nie ryzykować.

W tygodniu taniej niż w weekend

Jeśli interesuje nas kameralny hotel na romantyczny lub biznesowy wyjazd, zastanówmy się, czy uda nam się wyjechać w ciągu tygodnia, tak, aby „nie zahaczać” o weekend. W weekendy podróżuje najwięcej osób, przez co ceny pokojów bywają wyższe. Z kolei nawet bardzo dobre hotele nie miewają pełnego obłożenia od poniedziałku do środy. Rezerwując pokój odpowiednio wcześniej na te dni, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Najtańszymi miesiącami na podróżowanie po Polsce są miesiące jesienne i zimowe (zwłaszcza październik, listopad, styczeń i luty) – jeśli mamy możliwość wzięcia urlopu poza sezonem, w tych okresach uda nam się sporo zaoszczędzić na noclegach.