Podróż do Wrocławia. Auto, pociąg, autobus czy samolot?

Data publikacji: 28.04.2017
podroz 1200x540

Wrocław jest jednym z największych, ale i najchętniej odwiedzanych miast w Polsce, zarówno przez zagranicznych turystów, jak i samych Polaków. Chociaż miasto posiada wiele zabytków i nowoczesnej infrastruktury, wszyscy i tak najbardziej kochają je za wszędobylskie krasnale, które nie pozwalają pomylić Wrocławia z żadnym innym miejscem. Jak najlepiej dostać się do Wrocławia?

Własny samochód

Własne auto to zawsze ogromna niezależność. Do Wrocławia dostaniemy się nim z każdego zakątka Polski i to o dowolnej porze, zabierając ze sobą ogromny bagaż ubrań na każdą pogodę. Dzięki własnemu pojazdowi możemy wygodnie zwiedzić nie tylko samo miasto, ale również jego malownicze okolice. To, o co musimy zadbać przed przyjazdem, to dobry hotel z parkingiem.

Samolot

Jeśli w mieście, z którego rozpoczynamy podróż znajduje się lotnisko, samolot może być najszybszym i najwygodniejszym środkiem, aby dostać się do Wrocławia. Wrocław posiada swoje lotnisko, w dzielnicy Strachowice. W dobie tanich linii lotniczych bilet można kupić nawet za kilka złotych. Jednak należy pamiętać, ze bagaż ma pewne ograniczenia, a do kosztów podróży należy doliczyć dojazd z lotniska do centrum miasta.

Autobus

Z całej Polski do Wrocławia kursują autobusy różnych przewoźników, w tym tanich linii autobusowych. Podróż autobusem przeważnie jest więc najtańsza. Niestety nie należy do najbardziej komfortowych. Jeśli na drodze są prowadzone właśnie jakieś przebudowy i pojazd utknie w korku, spędza się w nim wiele czasu bez zbyt wielkiej możliwości ruchu.

Pociąg

Wrocław ma świetne połączenia kolejowe praktycznie z każdym miastem w Polsce. Dostępny jest szeroki wachlarz biletów, zarówno w nowoczesnych pociągach w klasie biznes, jak i w tańszych, ekonomicznych wagonach. Pociąg pozwala na zabranie ze sobą dużego bagażu, a nawet własnego roweru, jeśli zamierzamy zwiedzić miasto i okolice na dwóch kółkach. Dworzec Główny jest w odległości dwudziestominutowego spaceru od Starego Miasta i Ratusza.