Pomysł na prezent urodzinowy – przyjęcie niespodzianka!

Data publikacji: 14.04.2017
urodziny 1200x540

Przyjęcie niespodzianka to znany motyw na prezent urodzinowy. Jednak sprawia wiele trudności organizacyjnych. Nie zawsze posiadamy klucze do mieszkania jubilata, albo czas, by przygotować imprezę dla kilku osób. Dobrym pomysłem jest więc zorganizowanie takiej niespodzianki w restauracji. Jubilatowi mówi się, że zabieramy go na obiad, a tam… czeka już reszta rodziny i znajomych.

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Organizacja przyjęć rodzinnych to domena wielu hotelowych restauracji. Dlaczego tak jest? Przy celebrowaniu wielu uroczystości rodzinnych zjawia się rodzina z dalszych zakątków kraju, często na stole pojawia się też alkohol. Nie każdy ma odpowiednie warunki lokalowe, alby po imprezie ugościć wszystkich kuzynów, którzy nie mają jak wrócić do domu. Dlatego dla gości potrzebne są też pokoje hotelowe, aby mogli gdzieś odpocząć. Stąd też restauracje hotelowe zaczęły specjalizować się w przygotowywaniu przyjęć takich jak wesela, komunie, chrzciny i… urodziny. Obsługa podpowie nam, jakie menu wybrać i wybierze stolik, który zapewni nam odrobinę intymności na uboczu sali. Zadba nawet o wazony, aby wstawić kwiaty, które otrzyma jubilat.

Pamiętaj o torcie!

Każda uroczystość wiąże się z jakimiś tradycjami. W wypadku urodzin jest to oczywiście tort. Porozmawiaj z obsługą sali rezerwując stolik, czy możesz zamówić w restauracji tort. Jeśli jest to możliwe, określcie wspólnie, jaki ma mieć smak, czy ma mieć świeczki i jak powinien wyglądać napis na nim. Jeśli planujesz sam zrobić lub zamówić fikuśny tort angielski, poinformuj o tym obsługę. Przygotuje talerzyki, widelce i nóż do krojenia. Tort oczywiście może pojawić się przy stole znienacka, jako niespodzianka. Po prostu poinformuj obsługę, kiedy ma to nastąpić. Restauracje hotelowe mają przeważnie duże doświadczenie w organizacji przyjęć tego typu. Dlatego gdy masz jakieś wątpliwości lub brakuje Ci pomysłu, jak dopiąć wszystko na ostatni guzik, poradź się obsługi. Na pewno znajdzie rozwiązanie problemu.