Jakie menu przygotować dla najmłodszych gości?

Data publikacji: 13.06.2023
stol z fastfoodami

W dobie rosnącej świadomości żywieniowej coraz więcej rodziców zwraca uwagę na to, co jedzą ich pociechy. 

Dlaczego hotelowa restauracja powinna mieć menu dla dzieci?

Obecność menu dla dzieci w hotelowej restauracji przyczynia się do większego zadowolenia klientów i budowania pozytywnego wizerunku obiektu. Rodzice doceniają, gdy ich pociechy mają możliwość skorzystania z oferty dostosowanej do ich wieku i preferencji smakowych, co docelowo przełoży się na zwiększenie liczby rezerwacji oraz polecenia hotelowej restauracji innym rodzicom.

Smaczne i wartościowe śniadanie dla najmłodszych

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien dostarczyć energii na resztę dnia, a jednocześnie być smaczny i atrakcyjny dla dzieci. Menu hotelowego śniadania dla najmłodszych powinno zawierać bogate źródła białka, witamin i minerałów. Wśród propozycji warto zaoferować różnorodne kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z dodatkiem warzyw, chudego mięsa czy nabiału. Niezaprzeczalnym hitem dzieci są też naleśniki, które świetnie sprawdzą się z owocami, czy dżemem.

Menu weselne dla najmłodszych gości

Planując menu na przyjęcie weselne we Wrocławiu, warto pamiętać o tym, że małe dzieci mają mniejsze porcje oraz często wykazują specyficzne upodobania smakowe. Przygotowując jadłospis dla najmłodszych, warto postawić na smaczne i sprawdzone dania, które nie będą zbyt wykwintne czy pikantne. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie specjalnej „dziecięcej strefy” z przekąskami, takimi jak mini-pizza, kolorowe kanapki czy warzywa z dipami. W daniach głównych można postawić na klasyczne potrawy jak kotlet schabowy z ziemniakami i młodymi warzywami, pierogi ruskie czy spaghetti. Warto również pamiętać o słodkim zakątku dla dzieci, w którym znajdą się mini-desery, owoce oraz kolorowe galaretki.