Atrakcje Wrocławia

Hotel Sleep*** położony jest w mieście, w którym nie sposób się nudzić. Wrocław jest pełen tras spacerowych nad Odrą, wartych podziwiania zabytków, licznych muzeów. Rezerwując nocleg w naszym hotelu, warto przygotować się na rozmaite atrakcje miasta. W stolicy Dolnego Śląska znajdą coś dla siebie zarówno starsi, jak i młodsi turyści. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi propozycjami.

Fontanna Multimedialna: największa w Polsce i jedna z największych w Europie, bez wątpienia jest jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji miasta. Ta wyjątkowa konstrukcja, złożona z 800 punktów świetlnych, zajmuje powierzchnię niemal jednego hektara. W fontannie zainstalowano 300 dysz, z których na wysokość nawet 40 metrów tryskają wodne gejzery, mgiełki i piany. Na stworzonym w ten sposób ekranie wodnym wyświetlane są wizualizacje z efektami laserowymi oraz grającą w tle muzyką. Spacer wieczorną porą – obowiązkowy.

Hydropolis, czyli multimedialne muzeum wody to propozycja, która zaciekawi także małych turystów. Wycieczka do Hydropolis ma walory edukacyjne – wraz z całą rodziną mogą Państwo zwiedzać multimedialne sale, w których przy pomocy zarówno nowoczesnych technologii takich jak ekrany dotykowe, jak i tradycyjnych replik i modeli, odwiedzający poznają niezwykłe fakty na temat wody.

Rynek, będący kulturalnym centrum miasta, obfituje w zabytki takie jak: różnorodne malownicze kamienice, pięknie zdobiony Ratusz, Sukiennice czy też pręgierz, do którego niegdyś przykuwano zbrodniarzy. To wszystko i wiele więcej czeka na Państwa na wrocławskim Rynku. Warto tu zajrzeć w okresie Bożonarodzeniowym, by wybrać się na słynny jarmark.

Wrocławskie krasnale: krasnale na dobre zadomowiły się we Wrocławiu – są ich już setki, a nowe wciąż przybywają. Za sprawą Pomarańczowej Alternatywy, krasnale stały się swoistym symbolem stolicy Dolnego Śląska. Wycieczki w poszukiwaniu krasnali są popularną atrakcją – dostępne są nawet gotowe mapy spacerów śladem tych miłych osobników!

Hala stulecia: znajduje się w Parku Szczytnickim, w pobliżu Multimedialnej Fontanny. Jej niezwykła konstrukcja z charakterystyczną, ogromną kopułą to największe dzieło wrocławskiego modernizmu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Choć obiekt liczy ponad sto lat, wciąż organizowane są w nim imprezy sportowe czy koncerty. Warto nie tylko zobaczyć halę, lecz także zwiedzić multimedialne Centrum Poznawcze stworzone w pomieszczeniach otaczających główną część Hali Stulecia.

atrakcje

most

Wrocław – miasto zakochanych

Według serwisu World of Wanderlust, Wrocław należy do 12 najbardziej romantycznych miast w Europie. Nic dziwnego – w mieście nad Odrą na zakochanych czeka wiele urokliwych zakątków.

Popularny, piękny Ogród Japoński to idealne miejsce na romantyczny spacer z drugą połówką. Jeśli zaś chcieliby Państwo zostawić we Wrocławiu dowód miłości, to można to zrobić na Moście Tumskim – w tym legendarnym miejscu pary wyznają sobie uczucia, których symbolicznym wyrazem jest zostawienie „kłódki miłości” z inicjałami zakochanych. Idealnym ukoronowaniem pięknego dnia wypełnionego zwiedzaniem, będzie nastrojowy wieczór z kieliszkiem dobrego wina. Mogą go Państwo spędzić u nas.

Romantyczny pobyt we wrocławskim Hotelu Sleep *** to idealna niespodzianka dla drugiej połówki oraz niebanalny sposób na uczczenie rocznicy, Walentynek lub innej ważnej dla Państwa okazji. Serdecznie zachęcamy do wizyty w naszym hotelu.