Zwiedzanie Wrocławia

Data publikacji: 10.01.2019
zwiedzanie wroclawia

Zwiedzanie Wrocławia. Ciekawe wrocławskie atrakcje zupełnie za darmo

Wrocław to idealne miasto dla wszystkich osób, które podróżują niskobudżetowo, a jednocześnie chciałyby zwiedzić i poznać jak najwięcej ciekawych miejsc. Wystarczy zarezerwować tani hotel we Wrocławiu, np. Hotel Sleep, a następnie przeczytać nasz artykuł, w którym prezentujemy listę całkowicie bezpłatnych wrocławskie atrakcji turystycznych.

7 ciekawych atrakcji, które zwiedzisz za darmo we Wrocławiu

  1. Mosty we Wrocławiu

Teoretycznie mosty znajdują się w większości polskich miast i miasteczek, w praktyce jednak Wrocław słynie nie tylko z niespotykanej ilości, ale i unikalności tych konstrukcji budowlanych. Najprawdopodobniej jest tutaj najwięcej w całym kraju różnorodnych mostków i kładek (wliczając w to wiadukty kolejowe i niewielkie kładki w parkach). Oczywiście nie sposób byłoby przejść się nimi wszystkimi, jednak zdecydowanie należy zwiedzić chociaż kilka wybranych, szczególnie że taka wyprawa nic nas nie będzie kosztować. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Most Tumski, Most Piaskowy czy Most Pokoju.

  1. Dom Handlowy Renoma, dawniej: Powszechny Dom Towarowy

Chcesz podziwiać panoramę Wrocławia, nie wydając przy tym ani grosza? W takim razie koniecznie powinieneś wejść na parking Domu Handlowego Renoma, znajdujący się na dachu budynku. Można stąd zupełnie za darmo spojrzeć z góry na miasto. W sezonie letnim odbywają się tutaj seanse filmowe pod chmurką.

  1. Labirynt w Parku na Brochowie

W Parku na Brochowie w latach 90. powstał labirynt z grabów o wysokości 2 metrów. Spacer po takim labiryncie stanowi zabawę z niewielką dozą adrenaliny, gdyż po dłuższym marszu w tunelu, przy kolejnym zakręcie, często natrafia się na ścianę i trzeba zawracać.

  1. Galeria Awangarda

Jeśli jesteś we Wrocławiu w środę i chciałbyś spędzić czas w otoczeniu sztuki współczesnej, koniecznie powinieneś wybrać się do Galerii Awangarda. W każdą środę wstęp dla zwiedzających jest darmowy. Dodatkowo o godzinie 17 można skorzystać z możliwości zwiedzania wraz z przewodnikiem. Oprócz tego za darmo można odwiedzić również Galerię Dizajn i Galerię SiC!.

  1. Muzeum Architektury

W każdą środę za darmo można zwiedzić również Muzeum Architektury w dawnym klasztorze bernardyńskim z XV w. W ramach stałych ekspozycji prezentowane jest m.in. architektoniczne rzemiosło artystyczne od XII w. i kolekcja wyrobów kowalstwa i ślusarstwa.

  1. Pawilon Czterech Kopuł

We wtorki całkowicie za darmo można zwiedzić wystawę stałą w Pawilonie Czterech Kopuł. Pawilon stanowi część Wrocławskiego Muzeum Narodowego, które dysponuje ogromnym zbiorem dzieł współczesnych artystów.

  1. Muzeum Militariów

Muzeum Militariów to oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia, które w swojej kolekcji ma zabytki oręża polskiego i zagranicznego, w tym m.in. broń białą, palną i pamiątki o charakterze patriotycznym. Z darmowego zwiedzania można skorzystać codziennie w ramach wystaw stałych.