Wyprawa z Wrocławia do Trzebnicy

Data publikacji: 20.06.2016
Fotolia 89151667 Subscription Monthly M 1200x540

Lubicie zabytkowe, niewielkie, klimatyczne miasteczka otoczone malowniczymi wzgórzami i lasami? Tak? My też lubimy, dlatego dziś zapraszamy na wycieczkę do Trzebnicy – miejsca, do którego każdy turysta z chęcią powróci.

Moc atrakcji dla każdego

Tak, jak wspominaliśmy w poprzednich wpisach, hotel Sleep stanowi świetną bazę wypadową do wielu ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku. Zatrzymując się u nas na kilka dni, możesz przeżyć urlop wypełniony rozmaitymi atrakcjami – spacerami i przejażdżkami rowerowymi na łonie natury, czy wręcz odwrotnie – zwiedzaniem zabytków dużego miasta i korzystaniem z miejskich rozrywek. Tym razem proponujemy wycieczkę do oddalonej od Wrocławia o 25 km Trzebnicy.

Wyciszenie nad Stawami Trzebnickimi

Opisując tę miejscowość wręcz nie wiadomo od czego zacząć! Jest to miasto, które daje wiele możliwości dla turystów. Przede wszystkim należy wspomnieć o panującym tam klimacie – są to tereny dawnego uzdrowiska. Spacery po Lesie Bukowym, Sadach i Wzgórzach Trzebnickich będą idealnym sposobem na rekonwalescencję i profilaktykę wielu przypadłości. Jest to doskonałe miejsce na wycieczki rowerowe po leśnych i polnych ścieżkach czy w pobliżu Stawów Trzebnickich. Warto także zdobyć Winną Górę, na zboczu której odkryto najstarsze ślady człowieka w Polsce! Wykopaliska archeologiczne z tamtych terenów, pochodzące sprzed 500 tys. lat można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Trzebnicy.

Klasztor pocysterski i inne zabytki

W Trzebnicy można zwiedzić wiele zabytkowych budynków. Znajduje się tam Pocysterski Zespół Klasztorno-Kościelny, unikalny rynek z budynkiem ratusza, Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, które rozsławia miasto poza tereny kraju, czy też dom zdrojowy nad Stawami Trzebnickimi. Ciekawym miejscem jest także, znajdująca się w Lesie Bukowym, Willa Zamek i wiele, wiele innych mniejszych i większych zabytków.