Wyjazd z niemowlakiem – jak wybrać hotel

Data publikacji: 24.08.2017
Fotolia 3682631 Subscription L 1200x540

Wyjazd na wakacje z niemowlakiem to nie lada wyzwanie. Warto nieco wcześniej odpowiednio przygotować się do wyprawy. Jedną z najważniejszych kwestii organizacyjnych jest wybór odpowiedniego hotelu. W przypadku podróży z małym dzieckiem, które wymaga odpowiedniej ilości snu i odpoczynku w spokoju, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych udogodnień, jakie powinny zapewniać hotele.

Wybór idealnego hotelu na wyjazd z niemowlakiem

Miejsce noclegowe, w którym będziemy spędzać czas wraz z niemowlakiem, nie może być przypadkowe. Dziecko potrzebuje spokoju, a rodzice odpowiedniej przestrzeni, by zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Wybierając się na krótki wypad do jednego z miast w Polsce, można po prostu zadzwonić do obiektu i zapytać o wszystkie interesujące nas kwestie. Przykładowo, wybierając kameralny hotel we Wrocławiu, warto postawić na lokalizację nieco oddaloną od centrum, ponieważ będziemy mieć większą pewność, że w nocy nie będą przeszkadzać nam żadne hałasy. Warto więc sprawdzić nieco wcześniej, czy w pobliżu hotelu nie ma żadnych hałaśliwych dyskotek, całonocnych barów czy tętniącej życiem nocnym starówki. Nie oznacza to wcale, że musimy spać z dala od interesujących miejsc turystycznych. Wręcz należy zabiegać o to, by w pobliżu hotelu znajdował się sklep, w którym w razie potrzeby kupimy pieluchy lub inne niezbędne akcesoria.

Warto też sprawdzić, jak duże są pokoje i czy mają odpowiednio wyposażone łazienki. Najlepszą opcją są tzw. pokoje rodzinne lub typu studio. Idealnie, jeśli wyposażone są w stoliczek kawowy lub inne dogodne miejsce, na którym można przygotować posiłek dla dziecka.

Dobrze jest, jeśli wokół hotelu jest naturalna zieleń, zwłaszcza krzewy i drzewa, które dają cień i stanowią idealne miejsce do relaksu.

Niektóre hotele zapewniają też dodatkowo udogodnienia, takie jak łóżeczko niemowlęce, nakładkę do przewijania, krzesełka do karmienia itp. Warto też sprawdzić, czy w pobliżu hotelu znajduje się szpital lub przychodnia, w której dyżuruje lekarz.