Wyjazd służbowy

Data publikacji: 10.01.2019
delegacja

Wyjazd służbowy. Jak wybrać odpowiedni hotel?

Podczas wyjazdów służbowych nasze potrzeby są nieco inne niż na wakacjach czy weekendowych wypadach połączonych ze zwiedzaniem miasta. Bardzo często podczas delegacji skupiamy się nie tylko na pracy, ale również spotkaniach z partnerami biznesowymi czy potencjalnymi klientami, organizujemy prezentacje, lunche biznesowe itd. Podczas wyjazdu służbowego hotel to coś więcej niż tylko baza noclegowa.

Dostosuj hotel do celu wyjazdy służbowego

Specyfika hotelu oraz warunki w nim panujące warto dobierać adekwatnie do celu naszego wyjazdu. Analizując oferty różnych obiektów hotelowych, warto zwrócić uwagę zarówno na udogodnienia zapewniane gościom hotelowym, jak i warunki do prowadzenia spotkań biznesowych.

Jeśli z hotelu będziemy korzystać wyłącznie w celach odpoczynkowych, wystarczy, że skupimy się na pierwszej kwestii, czyli udogodnieniach dla gości. Absolutnym minimum jest kompleksowe wyposażenie w urządzenia, które są niezbędne do realizacji obowiązków zawodowych, a więc biurko i bezprzewodowy internet. Jeśli istnieje taka potrzeba, warto sprawdzić, czy hotel umożliwia także skorzystanie z usług drukowania i kopiowania. Równie ważny jest komfort odpoczynku po dniu pełnym wyzwań zawodowych, a więc warto sprawdzić, czy hotel zapewnia wygodne łóżko, kompleksowo wyposażoną łazienkę, a także możliwość skorzystania z restauracji.

Zdarza się często, że podczas wyjazdu służbowego hotel stanowi również miejsce spotkań biznesowych, prezentacji, rozmów rekrutacyjnych, a nawet szkoleń lub konferencji. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na obiekty hotelowe, które zapewniają odpowiednio wyposażoną salę konferencyjną. Warto wcześniej sprawdzić, czy pojemność sali oraz dostępny w niej sprzęt audiowizualny i multimedialny jest zgodny z naszymi potrzebami.

Wyżywienie zapewniane w hotelu

Podczas wyjazdu służbowego zwykle chcemy się skupić wyłącznie na pracy, nie zaś na poszukiwaniach smacznej restauracji, w której moglibyśmy zjeść posiłki w ciągu dnia. Najlepszą opcją jest więc hotel zapewniający wyżywienie gościom hotelowym. Z kolei w przypadku organizacji spotkań biznesowych lub konferencji należy dowiedzieć się, czy dany obiekt zapewnia obsługę kulinarną tego rodzaju spotkań. To znacznie ułatwi nam organizację takiego wyjazdu.