Wrocław zimą

Data publikacji: 10.01.2019
wroclaw zima

Wrocław zimą. Co warto zwiedzić podczas miesięcy zimowych?

Wycieczki zwykle planujemy w miesiącach letnich, tymczasem również zimą można odkryć na nowo wiele polskich miast, które pod śnieżnym puchem wyglądają niezwykle urokliwie. Co więcej, właśnie w miesiącach zimowych można skorzystać z wielu atrakcji, które w innych porach roku są niedostępne. Zimą na szczególną uwagę zasługuje Wrocław. Stolica Dolnego Śląska zapewnia wiele ciekawych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Zimowe atrakcje Wrocławia

Miłośnicy aktywnego wypoczynku koniecznie powinni wybrać się na łyżwy. We Wrocławiu działa kilka lodowisk, które warto odwiedzić. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Lodowisko Orbita przy ulicy Wejherowskiej. Sporych rozmiarów sztuczne lodowisko znajduje się też przy ulicy Spiskiej, nieopodal Stadionu Miejskiego. Nie trzeba wcale pakować do walizki łyżek, gdyż sprzęt sportowy bez problemu można wypożyczyć.

A jeśli najmłodszym turystom zimowych szaleństw będzie mało, można wybrać się na jedną z wrocławskich górek, aby pojeździć na sankach. Jest to możliwe m.in. na Wzgórzu Partyzantów, Górce Popowickiej czy Wzgórzu Gajowickim.

Wrocławskie zabytki w zimowym wydaniu

Bez względu na porę roku Wrocław zachwyca wieloma zabytkami i innymi atrakcjami historyczno-kulturalnymi. Ważnymi punktami na mapie zwiedzania są przede wszystkim Muzeum Narodowe oraz Panorama Racławicka. Są miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów, których zimą jest tutaj znacznie mniej. Jeśli więc chciałbyś w spokoju podziwiać sztukę oraz historyczne eksponaty, zimowe miesiące to idealny czas.

Zimą warto wybrać się również do jednego z wrocławskich parków, np. Parku Staromiejskiego lub Parku Południowego. Polecamy również wizytę w ZOO, które zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Nocleg we Wrocławiu

We Wrocławiu bez większego problemu znajdziemy dogodny nocleg bez względu na porę roku. Jeśli chcesz skorzystać z komfortowego hotelu z parkingiem w przystępnej cenie, zapraszamy do Hotelu Sleep. Zapewniamy 25 przytulnych i wygodnych pokoi typu Standard. Oferujemy pokoje jedno- i dwuosobowe, a także pokoje rodzinne. Wszystkie pokoje są w pełni wyposażone. Każdy z oferowanych pokoi posiada nie tylko telewizor LCD, ale również szybkie łącze internetowe. Hotel znajduje się w spokojnej okolicy niedaleko centrum miasta, nieopodal obwodnicy Wrocławia, przy głównych węzłach drogowych: Autostradowej i Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia w kierunku Poznania, Warszawy i Zielonej Góry.