Wrocław w dwa dni. Co warto zobaczyć?

Data publikacji: 03.11.2019
wroclaw

Wrocław to dawna stolica Śląska i zarazem jedno z najstarszych w całej Polsce miast. Przyciąga turystów jak magnes, ponieważ jest w nim co zwiedzać. Jego długa i bujna historia jest widoczna na niemal każdym kroku. Wystarczy wyjść na spacer po Starym Mieście, aby dać się oczarować zachwycającej architekturze tej aglomeracji. Jeżeli jeszcze nie byliście we Wrocławiu, warto to nadrobić. Jest to wspaniałe miejsce na weekendowy wyjazd. Zatrzymajcie się w naszym hotelu i spędźcie dwa niezapomniane dni, eksplorując nasze miasto. W dzisiejszym wpisie przedstawimy cztery największe atrakcje Wrocławia.

Atrakcje Wrocławia

1. Rynek i Stare Miasto
Będąc we Wrocławiu, koniecznie trzeba odwiedzić Stare Miasto i Rynek, który zadziwi nas swoimi ogromnymi rozmiarami i zauroczy wspaniałą zabudową. Starówka wrocławska jest pełna zabytkowych kamienic, a na Rynku znajduje się zachwycający Ratusz. Jest to zabytek architektury gotyckiej światowej skali. Rynek otoczony jest 60 pięknymi kamienicami, znajdziemy w nich godne odwiedzenia restauracje, galerie i sklepy z pamiątkami.

2. Ostrów Tumski
Jest to najstarsza część Wrocławia. Znajdują się tutaj pozostałości po pierwszej osadzie, które datuje się na X wiek. Była to kiedyś wyspa pozostająca we władaniu władzy kościelnej, obecnie jest to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerowych. Wybierając się tu na przechadzkę, będziemy mogli podziwiać wiele starych kościołów, w tym najstarszy z nich – kościół pw. Św. Idziego wybudowany w XIII wieku. Warto przejść się sławnym Mostem Tumskim, na którym od wielu lat zakochane pary wieszają kłódki z wygrawerowanymi imionami.

3. Wrocławskie Zoo
Najstarszy w całym kraju ogród zoologiczny posiadający mnóstwo mieszkańców. Żyją to przedstawiciele ponad 1100 gatunków! Wrocławskie Zoo to aż 33 hektary cudownej zwierzęcej przygody. Jest to punk obowiązkowy dla rodzin z dziećmi, ale i dorośli wyjdą stąd zachwyceni bogactwem inwentarza oraz imponującymi, nowoczesnymi wybiegami. Koniecznie odwiedźcie Afrykarium, czyli jedyne na świecie oceanarium z afrykańską fauną. 

4. Hydropolis
Jest to jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie. Możemy się tutaj dowiedzieć, jak ważną rolę odgrywa woda w ziemskim ekosystemie i poznać wszystkie procesy, w których uczestniczy. Jest to nie lada gratka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.