Wrocław – romantyczne zwiedzanie miasta

Data publikacji: 30.04.2018
wroclaw we dwoje 800x540

Romantyczne wyjazdy tylko we dwoje, nawet krótkie, weekendowe, to idealna okazja do odświeżenia relacji w związku, spędzenia razem miłych chwil z dala od codziennych obowiązków i trosk. Według serwisu World of Wanderlust Wrocław należy do 12 najbardziej romantycznych miast w Europie. Trudno się temu dziwić, w końcu znajdziemy tutaj wiele miejsc magicznych, klimatycznych, symbolicznych, które sprzyjają zakochanym.

Kameralny hotel dla zakochanych we Wrocławiu

Planowanie romantycznej wycieczki warto rozpocząć od zarezerwowania dogodnego hotelu. Hotel Sleep zapewnia specjalny Pakiet Romantyczny skierowany właśnie do zakochanych, którzy chcą miło spędzić czas we Wrocławiu. W ramach pakietu można skorzystać z elegancko urządzonego pokoju z łożem małżeńskim oraz butelką wina. To świetna okazja do spędzenia niezapomnianych chwil tylko we dwoje w kameralnym hotelu we Wrocławiu.

Co zwiedzić podczas romantycznego wyjazdu do Wrocławia?

  • Ostrów Tumski i Most Tumski. To miejsca na mapie romantycznego Wrocławia, których pominąć nie wypada. Szczególnie wieczorami tworzy się tutaj magiczna atmosfera, sprzyjająca spokojnym spacerom po wąskich uliczkach aż do ogrodu botanicznego. Zakochani upodobali sobie jednak najbardziej Most Tumski. To właśnie na nim zawieszane są kłódki z inicjałami jako symbol dozgonnej miłości.
  • Park Południowy. To jeden z największych i najpiękniejszych parków we Wrocławiu. Jest niezwykle klimatyczny i pięknie oświetlony. Nawet zimą prezentuje się niezwykle bajecznie. Idealny na romantyczny spacer.
  • Mostek Pokutnic. To propozycja dla zakochanych o dobrej kondycji fizycznej. Aby dotrzeć na mostek, który stanowi połączenie wież katedry św. Marii Magdaleny, należy pokonać 247 schodów. Nagrodą za włożony wysiłek jest widok na piękną panoramę wrocławskiego rynku miejskiego.
  • Pawilon Czterech Kopuł. Jest to propozycja skierowana dla miłośników sztuki i designu. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Sztuki Współczesnej. Idealne miejsce na zaplanowanie romantycznego popołudnia: najpierw można zaprosić drugą połówkę na dobrą wystawę, a potem podzielić się wrażeniami na kawie w tutejszej kawiarni ze szklanym dachem na wewnętrznym dziedzińcu.