Sylwester na wrocławskim rynku – musisz to zobaczyć!

Data publikacji: 23.10.2019
wroclawski rynek sylwester

Tradycja uroczystego obchodzenia ostatniego dnia starego roku jest bardzo stara, sięga jeszcze czasów starożytnych. Już starożytni Grecy odczuwali potrzebę świętowania w nocy, w której stary rok się kończył i zaczynał nowy. Chrześcijanie oczekiwali końca świata, który miał nastąpić w tę noc roku 1000.

Kiedy okazało się, że przepowiednie nie miały pokrycia w rzeczywistości ich lęk i trwoga zamieniły się w entuzjazm, radość i niczym niekrępowane szczęście. Ludzie zaczęli świętować, tańczyć, pić wino i radować się, zbierając się w grupy na ulicach miast. Tak tłumaczy się tradycję nocy sylwestrowej wśród chrześcijan. To właśnie imię jednego z papieży stało się oficjalną nazwą tego święta.

W Polsce Sylwester zadomowił się na dobre dopiero w XIX wieku. Z okazji tego święta były organizowane huczne biesiady, przyjęcia i polowania. Tradycją stało się strzelanie z batów, które miało przynosić szczęście w nowym roku oraz składanie życzeń, które (jak wierzono) w tę szczególną noc miały wyjątkową siłę i zazwyczaj się spełniały.

Sylwester w hotelu

Świetnym pomysłem jest wyjazd na Sylwestra do Wrocławia. Można się tu zatrzymać w naszym hotelu, który zapewnia komfortowe warunki sprzyjające regeneracji i odpoczynkowi. W noc sylwestrową warto wybrać się na imprezę organizowaną przez miasto na wrocławskim rynku. Tam czeka nas wspaniała zabawa przy doskonałej muzyce aż do rana. Po wspólnym świętowaniu możemy udać się na zasłużony odpoczynek do hotelu. Takie zakwaterowanie jest idealną opcją w tym szczególnym okresie. Pobyt w hotelu sprawia, że nie musimy myśleć o żadnych przyziemnych, codziennych obowiązkach, które ciążą na nas w domu. Śniadanie będzie na nas czekać w hotelowej restauracji, a obsługa hotelowa zadba o nasze dobre samopoczucie.

Sylwester we Wrocławiu

Tegoroczny wrocławski Sylwester będzie utrzymany w klubowym klimacie. Rynek zmieni się w wielki parkiet, na którym będziemy mogli poszaleć i poruszać się do największych hitów muzycznych. Głośne bity sprawią, że będziemy mogli zanurzyć się w muzycznym transie i wspólnie przetańczyć tę wyjątkową noc!