Pokaż Wrocław swojemu dziecku

Data publikacji: 09.05.2016
zyrafa2

Wyjazdy z dziećmi trzeba zaplanować tak, by miały one odpowiednie warunki oraz atrakcje zaspokajające ciekawość i głód wiedzy, a także zajęcia pochłaniające ich energię. Doświadczeni rodzice wiedzą, że pociechy nie będą ucieszone zwiedzaniem zabytkowych kościołów i muzeów, a wielokilometrowe marsze przyprawią powodów do marudzenia i płaczu. Dziś chcemy podpowiedzieć, jakie miejsca we Wrocławiu wybrać, by pokazać najmłodszym ciekawą i kolorową stronę miasta.

Po pierwsze dobry hotel

Podstawą udanego wypoczynku z dzieckiem jest wybór odpowiedniego miejsca noclegowego – takiego jak hotel Sleep. Ważne są komfortowe warunki, posiłki najwyższej jakości i bezpieczeństwo. Gdy po przyjeździe na ul. Kominiarską rozgościcie się w swoich pokojach, możecie ruszać na podbój miasta.

Mamo, zobacz!

Na początek – jakżeby inaczej – wrocławskie ZOO. Znajdziecie je przy ul. Zygmunta Wróblewskiego. Czynne jest przez wszystkie dni w roku, oferuje liczne zniżki i  pakiety rodzinne, a ponadto bilety można kupić przez Internet. Maluchy z pewnością będą zachwycone podczas podziwiania egzotycznych zwierząt na wybiegach!

Niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny stanie się rejs statkiem po Odrze. Oglądanie Wrocławia z pokładu nie będzie męczące i sprawi wiele radości najmłodszym. Na terenie miasta znajduje się 5 przystani, jedna z nich w pobliżu wcześniej zwiedzanego ZOO.

Z pewnością warto pokazać dzieciom także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Znajdziecie go przy ul. Henryka Sienkiewicza po północnej strony katedry św. Jana Chrzciciela. Zgromadzone tam działy roślinne, stawy, mostki i kładki sprawią, że najmłodsi poczują się niczym w zaczarowanym świecie, i choć z pewnością nie starczy im cierpliwości, by zwiedzić całe to miejsce, warto, by zobaczyły  jeden z najpiękniejszych i najstarszych obiektów tego typu w Polsce.