Organizacja przyjęcia z okazji chrztu

Data publikacji: 27.08.2018
restauracja

Chrzest święty dziecka to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny, a jednocześnie okazja do tego, aby przy wspólnym gronie uczcić wstąpienie nowego członka do wspólnoty chrześcijańskiej. Przyjęcia na tę okoliczność wpisują się w polską tradycję, stanowiąc dopełnienie ceremonii odbywającej się w kościele.

Kiedyś przyjęcia z okazji chrztu były organizowane w domach, obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na przygotowanie poczęstunku dla gości w restauracji. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Jeśli nadal nie wiesz, którą opcję wybrać, przeczytaj nasz artykuł. Przedstawiamy w nim zalety organizacji przyjęcia rodzinnego w domu oraz restauracji. Być może w ten sposób łatwiej będzie Ci wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie możliwość.

Zanim podejmiesz decyzję…

Zanim podejmiesz decyzje, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań dotyczących kwestii organizacyjnych:

  • Ilu gości zamierzasz zaprosić? Czy w Twoim mieszkaniu jest wystarczająca ilość miejsca na to, by wszyscy mogli usiąść przy jednym stole?
  • Czy będziesz mieć czas na to, aby samodzielnie przygotować mieszkanie oraz poczęstunek dla gości?

To dwa podstawowe pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Jeśli Twoje mieszkanie jest za małe na to, aby pomieścić wszystkich zaproszonych gości, a jednocześnie Ty nie masz czasu, by zająć się organizacją przyjęcia, odpowiedź wydaje się prosta – restauracja.

Przyjęcie z okazji chrztu dziecka w restauracji

Głównym plusem organizacji przyjęcia w restauracji jest wygoda. Wszystko zostanie zorganizowane za Ciebie. Ty musisz jedynie wybrać odpowiedni lokal, dokonać rezerwacji, a następnie określić swoje preferencje dotyczące menu czy wystroju sali. W ten sposób masz możliwość, aby całkowicie poświęcić swój czas na zajmowanie się maluchem. Odpada konieczność wielogodzinnego gotowania i sprzątania. Co więcej, podczas przyjęcia możesz całkowicie skupić się na gościach i dziecku. Miło spędzisz czas w gronie rodziny i przyjaciół, ponieważ obsługa restauracji zajmie się całą resztą!

Minusem takiego rozwiązania jest konieczność zabrania ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy do opieki nad dzieckiem. Trzeba będzie więc spakować solidną torbę z akcesoriami, aby przygotować się na różne sytuacje.

Wiele osób obawia się też dużych kosztów takiego rozwiązania. Kwestia budżetu jest jednak sprawą dość indywidualną. Przyjęcie w domu też generuje pewne koszty, a dodatkowo jego organizacja zabiera wiele czasu.

Wiele osób obawia się również, że organizacja przyjęcia rodzinnego w hotelu lub restauracji będzie pozbawiona intymności i swojskości, jakie możemy stworzyć w domu. To również zależy od tego, jaki obiekt wybierzemy. Jeśli postawimy na kameralny hotel, taki jak np. Hotel Sleep we Wrocławiu, będziemy mieć możliwość stworzenia równie przytulnej atmosfery jak w domu, korzystając jednocześnie ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje nam ten obiekt.

A może jednak przyjęcie w domu?

Organizacja przyjęcia rodzinnego w domu też ma swoje plusy. Przede wszystkim jest to wygoda dla malucha i rodziców, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy do karmienia, przewijania, spania są na miejscu. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mają odpowiednią ilość czasu (lub możliwość skorzystania z pomocy innych osób) oraz ochotę na to, aby zająć się sprzątaniem, zakupami i gotowaniem. Dodatkowo trzeba będzie pogodzić opiekę nad maluchem z obsługą gości. Jeśli jednak chcesz i jesteś w stanie podjąć to wyzwanie, przyjęcie w domowej atmosferze również może być niezapomnianym wydarzeniem!