O czym pamiętać, organizując przyjęcie komunijne?

Data publikacji: 19.06.2017
komunia 1200x540 1

I Komunia Święta to duże wyzwanie organizacyjne dla każdego rodzica. Warto więc zacząć przygotowania znacznie wcześniej przed planowaną datą wydarzenia. Podstawową kwestią jest wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. W większości lokali niezbędne jest dokonanie rezerwacji nawet kilka lub kilkanaście miesięcy przed przyjęciem. Następnie krok po krok można planować kolejne kwestie, takie jak np. menu, dekorację, lista gości itd.

Organizacja przyjęcia komunijnego

Kluczową kwestią jest oczywiście lista gości. Od liczby gości w dużej mierze zależy to, czy przyjęcie odbędzie się w kameralnym gronie i będziemy mogli je zorganizować w domu, czy też zamierzamy zaprosić więcej osób i niezbędne będzie wynajęcie restauracji.

Organizując przyjęcie w restauracji będziemy mogli powierzyć pracownikom danego lokalu większość prac związanych z przygotowaniem m.in. potraw, dekoracji czy obsługi. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu i energii. Wcześniej jednak należy wybrać odpowiedni obiekt oraz ustalić termin i wszelkie niezbędne kwestie, takie jak np. menu czy dodatkowe atrakcje. Organizacja przyjęć rodzinnych, w tym komunii, to specjalność bardzo wielu lokali, stąd też będziemy mogli liczyć nie tylko na profesjonalną obsługę, ale również niezbędną pomoc na każdym etapie. Najczęściej wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom rodziców i proponują np. dania, jakie najlepiej się sprawdzą podczas tego rodzaju spotkania. W tym przypadku trzeba bowiem uwzględnić potrzeby nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Można więc liczyć na wiele ciekawych deserów, owocowych sałatek czy innych atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym uczestnikom przyjęcia.

Bardzo ważne jest również, aby znacznie wcześniej oszacować budżet, jaki będziemy mogli przeznaczyć na organizację przyjęcia komunijnego. Od tego zależy m.in. liczebność przyjęcia, na jakie będziemy mogli sobie pozwolić. Jeśli dysponujemy większym budżetem, dodatkowo możemy wynająć fotografa lub kamerzystę, który uwieczni wszystkie niezapomniane chwile spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. W tym przypadku również warto nieco wcześniej dokonać wcześniejszej rezerwacji.