Nocleg dla gości weselnych — jak to zorganizować?

Data publikacji: 15.06.2017
goscie 1200x540

Zapraszając na przyjęcie weselne gości z odległych stron, para młoda jest zobligowana do zapewnienia im noclegu. Warto wcześniej stosownie zaplanować miejsce, w którym goście będą mogli udać się na spoczynek po szalonej zabawie na weselu.

Nocleg dla gości weselnych

Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego dla gości weselnych zależy od wielu czynników. Ekonomicznym sposobem jest zapewnienie miejsc do odpoczynku dla osób przyjezdnych w prywatnych domach u najbliższej rodziny. Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak możliwe, szczególnie w przypadku zbyt dużej liczby gości.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest organizacja wesela w lokalu, który prowadzi również hotel lub dysponuje miejscami noclegowymi przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność. W takim przypadku goście zaraz po zakończonym przyjęciu będą mogli udać się na spoczynek, co będzie dla nich niezwykle wygodne. Noclegi dla gości weselnych to również możliwość regeneracji sił w bardzo komfortowych warunkach. Pamiętajmy, że najczęściej następnego dnia czeka na nich podróż do domu, więc bardzo ważne jest, aby mogli się wyspać w spokoju i w odpowiednich warunkach.

Jeśli lokal, w którym organizujemy przyjęcie, nie dysponuje miejscami noclegowymi, powinniśmy poszukać pobliskich hoteli, w których zarezerwujemy noc dla naszych gości. Najlepiej znaleźć jak najbliższej zlokalizowany obiekt, by nie było problemów z ewentualnym transportem.

Informacje o możliwości zorganizowania noclegu nie muszą być podawane w zaproszeniu. Należy jednak wcześniej przekazać tę informację osobiście, telefonicznie lub mailowo. Zdarza się, że osoby przyjezdne chcą samodzielnie zorganizować sobie nocleg. Wówczas wcześniej będziemy wiedzieć dokładnie, dla kogo przygotowywać miejsca do spania, a kto tego nie potrzebuje. Unikniemy w ten sposób zbędnych nieporozumień czy dodatkowych opłat.

Warto zadbać również, aby następnego dnia goście otrzymali śniadanie przed opuszczeniem miejsca noclegowego. Bardzo często śniadanie wliczone jest w cenę noclegu.