Na co zwracać uwagę wynajmując salę na wesele?

Data publikacji: 17.06.2021
sla weselna

Ślub jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Przyszli państwo młodzi chcą celebrować ten dzień z rodziną i znajomymi, dlatego organizują wesele dla zaproszonych gości. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia zwykle rozpoczynają się wiele miesięcy wcześniej. Jedną z ważniejszych decyzji, którą muszą podjąć przyszli małżonkowie, jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Warto to zrobić odpowiednio wcześniej, ponieważ może zdarzyć się tak, że termin będzie już zajęty. Istnieje wiele kryteriów, na które warto zwrócić uwagę, poszukując idealnego miejsca. Jak wybrać salę na wesele?

Wielkość i lokalizacja sali weselnej 

Przed rozpoczęciem poszukiwań sali weselnej warto oszacować, ilu gości zjawi się na uroczystości. Taka wiedza pozwoli zawęzić poszukiwania do takich sal, które mają optymalną wielkość. Znając tę liczbę, należy jeszcze zwrócić uwagę na to, jak duży jest parkiet. Ważne, by sala weselna nie była za mała, jednak warto wziąć pod uwagę, że zwykle około 20% gości odmawia przybycia na uroczystość. Istotna jest również lokalizacja sali weselnej.

Lokalizacja w centrum miasta ma wiele zalet, ponieważ większość gości może łatwo wrócić do domu. Warto jednak wziąć pod uwagę miejsca, które są nieco oddalone od ścisłego centrum, ponieważ państwo młodzi nie będą musieli się wówczas martwić o hałas miejskiego zgiełku. W takich przypadkach należy zwrócić uwagę na możliwość wynajęcia pokoi, które  zapewnią gościom komfortowy odpoczynek i możliwość spokojnego powrotu kolejnego dnia.

Menu, obsługa i udogodnienia 

Jednym z ważniejszych elementów każdej imprezy okolicznościowej jest jedzenie. Właśnie dlatego przyszli państwo młodzi wybierając salę weselną, powinni również sprawdzić, jakie menu oferuje restauracja. Na weselach zwykle królują tradycyjne dania kuchni polskiej, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy restauracja dostosuje się do indywidualnych preferencji państwa młodych, czy gości. Warto również dopytać o obsługę kelnerską.

Ważne jest, aby osoby, które będą obecne na przyjęciu były schludnie ubrane, a do tego były miłe i pomocne gościom. Jeżeli na weselu pojawią się osoby starsze, niepełnosprawne albo niemowlęta, warto zwrócić uwagę również na to, czy na sali i w pokojach są dostępne udogodnienia, które pomogą im w komfortowym przemieszczaniu się czy korzystaniu z toalety.