Miejskim szlakiem przez Wrocław

Data publikacji: 15.01.2016
tlo3 1200x540

Wyprawa przez miasto

Wrocław to najpiękniejsze miasto w Polsce, które bez kompleksów może konkurować z europejskimi stolicami. Dostrzegają to nie tylko mieszkańcy, ale również przyjezdni. Wielu podróżujących chwali nasze miasto za niesamowitą energię, klimat i miejsca. Zabytki i obiekty turystyczne są jedną z największych zalet miasta. Warto poznać zarówno te, które są powszechnie znane, jak i te o których wiedzą tylko nieliczni. Na naszym blogu pragniemy podzielić się z Państwem informacjami na temat Wrocławia. Zaprosić do spaceru najciekawszymi szlakami.

Wrocławskim szlakiem

Staramy się dbać o środowisko i troszczyć o ekologię, stąd podczas zwiedzania miasta proponujemy skorzystać z komunikacji miejskiej.

Naszą wędrówkę zaczniemy z naszego kameralnego hotelu mieszczącego się przy ulicy Kominiarskiej 33. Niedaleko Hotelu Sleep znajduje się przystanek autobusowy „Rzemieślnicza”. Z tego przystanku rozpoczniemy naszą podróż. Wsiadamy w autobus numer 305 i jadąc w stronę centrum kierujemy się na przystanek „Kromera”. Tam przesiadamy się w tramwaj numer 23 i zmierzamy na przystanek „Mosty Warszawskie”. Naprzeciwko stoi pierwszy obiekt – Browar Piast. Browar został założony w 1872 roku przez Carla Scholtza pod nazwą Brauerei Pfeifferht Carl Scholtz. Fabryka działa nieprzerwanie od 143 lat. Po zwiedzeniu tego intrygującego miejsca wracamy na przystanek „Mosty Warszawskie” i  tramwajem numer 11 kierujemy się na przystanek „Bema”. Na miejscu idziemy ulicą św. Marcina, aż dojdziemy do Pałacu Biskupów Wrocławskich. Obiekt powstał ponad 200 lat temu i jest jednym z nielicznych XIX-wiecznych budynków, który do dziś zachował oryginalną formę. Modernizacji poddano jedynie strefę wejściową, strefę przyjęć i strefę mieszkalną. Pałac należy do Kurii Metropolitańskiej Wrocławskiej Kościoła Rzymskokatolickiego. Zabytek potrafi zrobić duże wrażenie, podobnie jak następny polecany przez nas do obejrzenia obiekt.

Wracamy na przystanek „Bema”, ponownie wsiadamy do tramwaju 11 i kierujemy się na „Nowy Targ”. Na miejscu przechodzimy przez ulicę i idąc prosto dochodzimy do Muzeum Architektury. Wybudowane w 1965 roku w pobernardyńskich wnętrzach klasztoru muzeum gromadzi zbiory związane z twórczością polskich i zagranicznych architektów. Muzeum może wciągnąć nas nawet na kilka godzin. Wychodząc okazuje się, że jesteśmy już w samym centrum miasta. Idą przed siebie możemy dojść do Starego Miasta, miejsca będącego źródłem niesamowitych obiektów, o których napiszemy w następnym wpisie.