Kameralne wesele ma swój urok! Poznaj zalety małych wesel

Data publikacji: 01.06.2018
wesele 1200x540

Tradycyjne, polskie wesele to bal na sto par, a czasem nawet więcej. Jednak obecnie coraz częściej odchodzi się od zwyczaju organizowania tak wielkich wesel. I nie jest to wcale spowodowane chęcią przełamania pewnych utartych konwenansów, lecz raczej bardzo praktycznym podejściem do przyjęć weselnych. W końcu bardzo często kameralne, dopracowane w każdym szczególe wesele zapada na dłużej w pamięci niż huczna impreza bez wyjątkowego klimatu. A w przypadku organizacji wesela rozmiar z całą pewnością ma znaczenie. Od tego zależy liczba zaproszonych gości, wielkość wynajętej sali, a także finalny budżet całego przedsięwzięcia.

Jeśli nie zachwycają cię wielkie, huczne imprezy, a raczej marzysz o skromnym, aczkolwiek eleganckim przyjęciu, poznaj najważniejsze zalety kameralnych wesel.

Kameralne wesele z rodziną i przyjaciółmi

  • Kameralne wesele oznacza przede wszystkim nieco mniejszą liczbę gości. To dla wielu osób niewątpliwa zaleta, ponieważ w tym wyjątkowym dniu spotykają się wyłącznie najbliższe sercu osoby z rodziny i grona znajomych. Przy małej liczbie gości zwykle zwiększa się szansa na to, że wszyscy wspólnie będą biesiadować. Co więcej, Para Młoda ma więcej czasu, aby indywidualnie porozmawiać i bawić się z każdym z gości.
  • Podczas kameralnych wesel zwykle panuje spokojna, rodzinna atmosfera. Nie ma takiego pędu, stresu i zamieszania, jak w przypadku dużych wesel. Dzięki temu również i Para Młoda jest bardziej zrelaksowana i spokojna, a przecież to jest najważniejsze – w końcu to właśnie do nowo zaślubionych małżonków należy ten dzień!
  • Teoretycznie im mniejsze wesele, tym mniejszy jego koszt. Oczywiście tutaj są pewne wyjątki, ponieważ nie zawsze mniejsza ilość gości oznacza zupełne zredukowanie budżetu, jeśli dodatkowo zaplanujemy wyjątkowo drogie atrakcje dodatkowe. Nie mniej jednak w większości przypadków kameralne wesela są o wiele oszczędniejsze.
  • W przypadku małego wesela praktycznie wszystkim można zająć się samodzielnie. Jeśli jesteś kreatywną osobą, możesz nawet pokusić się o własnoręczne przygotowanie dekoracji czy niewielkich upominków dla gości.