Kameralne przyjęcie rodzinne w restauracji. Jak je zorganizować?

Data publikacji: 18.12.2018
przyjecie w restauracji

Przyjęcia rodzinne, takie jak chrzciny, komunia, jubileusz itp., coraz częściej organizowane są w restauracjach. I chociaż jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż organizacja spotkania w domu, to jednak wciąż wiele osób nie do końca wie, od czego zacząć takie planowanie oraz na co zwrócić uwagę podczas przygotowań. Dlatego też w tym artykule podpowiemy, jak zorganizować niezapomniane przyjęcie rodzinne w restauracji.

5 kroków do zorganizowania niezapomnianego przyjęcia w restauracji

5 kroków do zorganizowania niezapomnianego przyjęcia w restauracji

  1. Lista gości. W pierwszej kolejności musisz zastanowić się nad liczbą gości, których planujesz zaprosić na swoje przyjęciem. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy przede m.in. wybór lokalu, a także koszt przyjęcia. Kilkuosobowe spotkanie można zorganizować w większości restauracji, ale nie każdy obiekt pomieści kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Co więcej, gdy będziesz wiedzieć, kogo chcesz zaprosić, łatwiej będzie ci dobrać restaurację, w której twoi goście będą najlepiej się czuli. Przykładowo, jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, zwróć uwagę na restauracje, które oferują specjalnego udogodnienia dla maluchów, np. kącik zabaw. Jeśli wiesz, że twoi goście przyjadą samochodami, zadbaj o to, by przy lokalu znajdował się parking. A jeśli część osób przyjedzie z daleka, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie przyjęcia w restauracji z hotelem.
  2. Oszacuj swój budżet. Znając listę gości, łatwiej będzie ci oszacować budżet, jaki możesz przeznaczyć na przyjęcie. Na tej podstawie będziesz mógł dobrać lokal, który sprosta twoim finansowym oczekiwaniom, a także oferowany przez niego zakres usług.
  3. Dobór lokalu. Gdy już masz przygotowaną listę gości oraz oszacowany budżet, możesz przystąpić do wyboru restauracji. Zwróć uwagę na te lokale, które specjalizują się w organizacji przyjęć rodzinnych, ponieważ wówczas będziesz mieć pewność usług na najwyższym poziomie. Selekcji warto dokonywać nie tylko na podstawie cen, ale również zapewnianego menu, wystroju sal czy dodatkowych atrakcji i udogodnień, np. możliwość noclegu dla gości.
  4. Dobór menu. To kolejna kwestia, na której należy się skupić już po wyborze określonej restauracji. Restauracje zwykle mają przygotowane różne menu w różnych wersjach, dlatego też można dobrać dania, które najlepiej będą pasować do danej okoliczności. Jeśli wiemy, że nasi goście są na specjalnej diecie (np. wegetariańskiej, bezglutenowej itp.), warto od razu zapytać w restauracji, czy istnieje możliwość przygotowania potraw specjalnie dla nich.
  5. Termin przyjęcia. Im wcześniej zaczniemy planować przyjęcie rodzinne, tym lepiej, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda nam się zarezerwować restaurację w dogodnym terminie. Warto pamiętać, że najbardziej doceniane lokale zwykle są rezerwowane ze znacznym wyprzedzeniem. W związku z tym warto już w początkowej fazie organizacji dokonać stosownej rezerwacji.