Jakie ustawienie stołów wybrać podczas wesela?

Data publikacji: 19.10.2022
sala weselna

Organizacja ślubu wiąże się z koniecznością podejmowania wielu decyzji. Gdy znajdziemy odpowiednią salę, przychodzi czas na wybór, w jaki sposób mają w niej zostać ustawione stoliki. Wbrew pozorom, jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ zależy od niej komfort gości oraz to, czy będą mieli szansę na integrację. Na jakie rozwiązania można postawić? Które z nich będzie najlepszą opcją?

Sposoby ustawienia stołów podczas wesela

Stoły na weselu można ustawić na wiele sposób. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest utworzenie z nich kształtu litery „U”, gdzie goście siadają przy stołach ustawionych równolegle do siebie. Para młoda ze świadkami znajduje się natomiast w centralnej części tak, aby każdy z gości mógł mieć z nimi kontakt wzrokowy. Jeśli natomiast nowożeńcy chcą mieć tuż obok większą liczbę bliskich, dobrym wyborem jest także ustawienie stołów w kształt litery „T”.

Niektórzy stawiają również na stoły okrągłe. W tym przypadku musimy pamiętać o tym, aby para młoda siedziała na środku. Dobrze, jeżeli obok siebie usiądą osoby w podobnym wieku oraz o podobnych zainteresowaniach. Dzięki temu goście bez wątpienia będą się dobrze bawić. Oryginalnym rozwiązaniem jest także przygotowanie dla gości okrągłych stołów, a dla pary młodej i świadków — podłużnego blatu.

Jakie ustawienie stołów wybrać?

To, który z opisanych sposobów na ustawienie stołów wybrać zależy przede wszystkim od pary młodej. Warto upewnić się, że wybrana sala weselna ma odpowiednie wymiary, ponieważ np. do ustawienia okrągłych stołów potrzebna jest znaczna ilość miejsca. Wpływ na rozwiązania zastosowane na sali ma też charakter wesela — w przypadku przyjęć rustykalnych dobrze postawić na podłużne blaty, z kolei świetnym dopełnieniem uroczystości glamour będą warianty okrągłe.