Jakie menu podać na chrzcinach?

Data publikacji: 14.02.2023
przyjecie z okazji chrztu

Chrzciny to ważne wydarzenie, w czasie którego spotyka się cała rodzina. I chociaż największe znaczenie mają przeżywane emocje, istotne jest również starannie skomponowane menu. Jakie dania warto podać? I czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie dania podać na chrzcinach?

Menu na chrzciny powinno być dopasowane do charakteru planowanej uroczystości. Ile osób będzie obecnych? Czy urządzimy imprezę samodzielnie w domu? A może chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów? Ile osób cierpi na alergie i nietolerancje pokarmowe? Jakie są upodobania smakowe naszej rodziny?

Menu na chrzciny może być:

  • tradycyjne, czyli złożone z klasycznych, znanych propozycjach, które każdemu smakują, na stole pojawi się m.in. rosół, schab, czy purée ziemniaczane,
  • grillowe, idealne na chrzciny w nowoczesnym wydaniu, sprawdzi się szczególnie w okresie letnim, a podać można m.in. kiełbaski, grillowane warzywa, czy lekkie sałatki,
  • wykwintne, czyli menu dla prawdziwych koneserów, pyszne, efektowne i świadczące o wysokich umiejętnościach kucharza, polecane dania to m.in. zupy krem, przystawki i zaskakujące wizualnie desery.

Pyszne menu i komfort – chrzciny w hotelu Sleep

Wiele osób przekonało się jednak, że dobrym sposobem jest zorganizowanie chrzcin w lokalu, gdzie menu układają i przygotowują specjaliści. 

Jeśli więc chcesz ugościć swoich bliskich w najlepszy możliwy sposób, zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty naszego hotelu i restauracji. Oprócz obsługi gastronomicznej oferujemy również przygotowanie sali, wypożyczenie sprzętu i obsługę przyjęć.

Zajmujemy się kompleksową organizacją przyjęć rodzinnych i imprez służbowych. Należą do nich przyjęcia okolicznościowe, takie jak wesela, chrzciny, komunie, rocznice, spotkania rodzinne, imieniny, urodziny, zaręczyny, wigilie firmowe.