Jak zorganizować udaną wigilię firmową? (cz. II)

Data publikacji: 21.09.2018
Jak zorganizowac ugana wigilie firmowa 1

Okres przedświąteczny i świąteczny to szczególny czas nie tylko w sferze rodzinnej, ale i zawodowej. Wiele przedsiębiorstw organizuje wtedy wigilie firmowe. Część przedsiębiorstw decyduje się na niewielkie, formalne spotkania w siedzibie firmy, ale bardzo często organizowane są kilkugodzinne przyjęcia w restauracjach przy suto zastawionych stołach, z kolędowaniem i prezentami.

W serii artykułów, składającej się z dwóch części, podpowiemy, w jaki sposób zorganizować wigilię firmową.

Jaki termin wigilii firmowej jest najlepszy?

Termin wigilii firmowej to bardzo ważna kwestia. Z całą pewnością nie należy organizować takiego przyjęcia bezpośrednio w okresie świąt, czyli 23 lub 24 grudnia. Dni przedświąteczne powinny być przeznaczone wyłącznie dla rodziny. Większość pracowników jest wówczas zaaferowana przygotowaniami do rodzinnej wieczerzy, przystrajaniem choinki, pakowaniem prezentów czy organizowaniem wyjazdu do rodziny. Nie należy więc odrywać ich od domowych obowiązków. Zaleca się więc przygotowanie takiego przyjęcia w połowie grudnia, czyli tydzień lub dwa przed świętami. To czas, kiedy większość spraw zawodowych jest już zamknięta, więc pracownicy są nieco bardziej zrelaksowani i skorzy do wspólnej zabawy.

Jeśli zamierzamy zorganizować wigilię poza siedzibą firmy, warto też uwzględnić wolne terminy, którymi dysponują restauracje czy hotele specjalizujące się w przygotowywaniu tego typu spotkań firmowych. Rezerwację warto dokonać odpowiednio wcześniej.

Warto też zastanowić się, o jakiej porze dnia będzie odbywała się wigilia – w godzinach pracy, czy też może wieczorem. W tym przypadku wiele zależy od charakteru przyjęcia. Krótkie spotkanie, polegające na złożeniu życzeń, z powodzeniem można zaplanować w godzinach pracy. Plusem tego rozwiązania jest obecność większości pracowników. Jeżeli jednak organizujemy nieco większe przyjęcie wigilijne w restauracji, należy wyznaczyć godziny popołudniowe lub wieczorne. W tym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że niektórzy pracownicy mogą być na nim nieobecni z różnorodnych przyczyn.