Jak wybrać hotel na wyjazd z dziećmi?

Data publikacji: 11.06.2017
dzieci 1200x540

Planujesz rodzinną wycieczkę do Wrocławia i chciałbyś, aby każdy uczestnik wyprawy był zadowolony. Dobierasz odpowiedni termin, wybierasz najszybszy środek transportu, zastanawiasz się, co zwiedzić. Nie mniej istotną kwestią jest hotel, w którym się zatrzymacie.

Czym kierować się przy wyborze hotelu na rodzinny wyjazd?

Wyjazd z małymi dziećmi to nie lada wyzwanie organizacyjne. Zdają sobie z tego sprawę zarówno rodzice, jak i właściciele hoteli. Dlatego też we współczesnych obiektach noclegowych znajdziemy wszelkie udogodnienia, jakich oczekują rodziny.

Warto pamiętać, że dzieci oczekują nie tylko dobrej zabawy, ale również miejsca, w którym będą czuć się wygodnie i bezpiecznie.

Wybierając hotel, powinniśmy zwrócić uwagę na wszelkie udogodnienia, takie jak możliwość dostawienia łóżka lub łóżeczka dziecięcego, łazienki przystosowane do kąpieli najmłodszych podopiecznych czy możliwość skorzystania z dodatkowych sprzętów, takich jak np. czajnik czy lodówka w pokoju. Warto dowiedzieć się, czy w hotelowej restauracji będziemy mogli zamówić posiłki adekwatne do potrzeb dziecka. Nie mniej ważna jest oczywiście dobra zabawa, warto więc sprawdzić, czy w pobliżu hotelu znajduje się plac zabaw lub ciekawe miejsca, w których moglibyśmy miło spędzić czas z naszymi podopiecznymi.

Bardzo istitną kwestią dla rodziców są oczywiście ceny. Jeśli dziecko jest małe, może spać w jednym w łóżku z rodzicami, więc w przypadku większości hotelu jego pobyt będzie zupełnie gratisowy. Zdarza się, że hotele umożliwiają darmowy pobyt dziecka w pokoju z tzw. dostawką.

Wiele hoteli, tak jak np. kameralny hotel Sleep we Wrocławiu, oferuje specjalnie przystosowany Pokój Rodzinny. Jest to komfortowy pokój z jednym dużym łóżkiem małżeńskim i standardowym łóżkiem dla dziecka. Wnętrze zachowane jest w nowoczesnej, ale bardzo przytulnej aranżacji. Znajduje się w nim biurko, szafa, łazienka z suszarką, telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. To miejsce, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci doskonale wypoczną i zregenerują siły po całym dniu zwiedzania Wrocławia.