Jak wybrać hotel i nie przepłacić?

Data publikacji: 24.05.2019
hotel wybor

Wybór hotelu na wyjazd nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wszyscy chcemy, aby hotel miał jak najlepszy standard, znajdował się w ciekawej lokalizacji, ale przede wszystkim – nie nadwyrężył zanadto naszego budżetu. Jak znaleźć dobry hotel i nie przepłacić? Przekonajmy się!

Opinie znajomych

Jedną z metod na znalezienie dobrego i niedrogiego hotelu jest zapytanie swoich zaufanych znajomych o to, czy nie mogliby czegoś polecić. Czasami okazuje się, że jeden z nich może polecić nam obiekt, do którego chętnie wraca i nie wyobraża sobie nocowania nigdzie indziej. Nawet jeśli nie pamięta nazwy lub dokładnego adresu hotelu, w dobie Internetu z łatwością uda się je odnaleźć.

Portale rezerwacyjne

Najpopularniejszą obecnie metodą na szukanie hotelu jest korzystanie z portali internetowych specjalizujących się w rezerwacjach hotelowych. Możemy na nich przebierać wśród tysięcy ofert, dopasowując kryteria wyszukiwania do naszego budżetu. Tani hostel w centrum? Pensjonat, do którego możemy przyjechać z psem? A może hotel z darmowym parkingiem? Szukając noclegu na portalach rezerwacyjnych, możemy dokładnie określić, czego chcemy. Warto wspomnieć też, że często na tego typu portalach znaleźć można promocje np. na ostatni dostępny w obiekcie pokój, lub zniżki dla stałych klientów danego portalu. Łatwo porównamy też ceny w danym obiekcie z tymi, które znajdują się w najbliższej okolicy, korzystając z funkcji map.

Porównywarki hotelowe

Jeśli znajdziemy ciekawy hotel w portalu rezerwacyjnym lub poleci nam go znajomy, warto sprawdzić dostępne w pokoje w porównywarkach hotelowych. Gromadzą one oferty wcześniej wspomnianych portali rezerwacyjnych i pomogą nam wybrać najtańszą dostępną opcję. Może bowiem okazać się, że najbardziej popularny portal zawyża nieco cenę interesującego nas pokoju, a ten, który działa od niedawna, ma o wiele korzystniejszą ofertę. Zawsze warto też zapytać o cenę pokoju bezpośrednio w hotelu. Dopiero znając wszystkie dostępne opcje, możemy zdecydować, którą z nich wybrać.