Jak uzyskać rabat na pobyt w hotelu?

Data publikacji: 04.10.2019
rabat w hotelu

Miłą niespodzianką dla gości hotelowych jest zawsze rabat przyznany na pobyt w obiekcie. Dzięki niemu możemy zapłacić za nasz pobyt mniej, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać na inne atrakcje. Jak sprawić, żeby za nocleg w wybranym hotelu zapłacić mniej? W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu, jak można sprawić, że otrzymamy rabat na pobyt.

Podstawowe rodzaje rabatów hotelowych:

Rabat lojalnościowy – jak sama nazwa wskazuje, jest to specjalna forma nagradzania gości za ich lojalność i przywiązanie do konkretnego hotelu. Jeżeli regularnie odwiedzamy jakiś hotel, to możemy liczyć na kartę stałego klienta, która uprawnia nas do nawet 20% zniżek na pobyt i atrakcje oferowane przez hotel. 

Rabat czasowy – im dłużej zdecydujemy się pobyć w jednym hotelu, tym mniej będziemy płacić za pobyt. Cena za jedną noc wyjdzie zdecydowanie wyższa w przypadku pobytu dwudniowego niż tygodniowego czy dwutygodniowego.

Rabat ilościowy – jest to rabat, który przysługuje hotelowym gościom, którzy korzystają z hotelu w większych grupach. Można liczyć na przyznanie zniżek, jeżeli przyjeżdżamy do hotelu sporą grupą.

Jak zapłacić mniej za hotelowy pobyt?

Aby zaoszczędzić na noclegach w hotelu, warto stosować się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim staraj się unikać tzw. wysokiego sezonu, czyli wakacji letnich, ferii zimowych i okresów świątecznych. W tych terminach zainteresowanie noclegami w hotelach jest tak duże, że nawet wyższe ceny nie odstraszają turystów. 

Warto przemyśleć dokładnie dni naszego wyjazdu. Jeżeli wybieramy się do Wrocławia, to często ceny noclegów w weekendy są tańsze niż w tygodniu.

Dobrym pomysłem na oszczędności jest korzystanie z serwisu booking.com. Ten serwis umożliwia korzystanie z wszelkich okresowych promocji w danym hotelu. Jego dodatkowym atutem jest to, że w jednym miejscu w Internecie gromadzi wszystkie potrzebne dla gości informacje o hotelach, opinie ich klientów oraz sprawdza dostępność pokojów w podanych przez nas terminach. Jest to serwis, w którym znajdziecie najtańsze oferty.