Jak i gdzie zorganizować udany lunch biznesowy?

Data publikacji: 06.08.2018
lunch biznesowy

Lunch biznesowy to coraz częściej praktykowana forma spotkania biznesowego. Chociaż bardzo często ma on formę swobodnej rozmowy przy wspólnym posiłku, to jednak również wówczas konieczna jest znajomość etykiety biznesowej. Poza samym tematem takiego spotkania ważne są również inne czynniki, takie jak m.in. miejsce, w którym będzie odbywać się lunch. Bardzo często właśnie podczas takiego lunchu załatwiane są ważne dla firmy sprawy i wpływa on na dalszy rozwój relacji z partnerem biznesowym czy kontrahentem.

Organizacja lunchu biznesowego – o czym powinieneś pamiętać

Jedną z najważniejszych kwestii organizacyjnych podczas planowania lunchu biznesowego jest wybór odpowiedniego miejsca spotkania. Warto wybrać taką lokalizację, która będzie zapewniać dogodny dojazd naszemu gościowi. Co więcej, warto zwracać uwagę na lokale, które zapewniają profesjonalną obsługę i specjalizują się w przygotowywaniu spotkań i obiadów biznesowych. Wówczas będziemy mieć pewność, że ze strony lokalu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. We Wrocławiu takim miejscem jest Hotel Sleep z parkingiem dla gości, który prowadzi również restaurację serwującą wyśmienite potrawy kuchni polskiej oraz europejskiej. Hotel zapewnia kompleksową obsługę różnego rodzaju spotkań biznesowych, w tym obiadów i śniadań.

Kolejna istotna kwestia to ustalenie godziny spotkania. Chociaż lunch spożywany najczęściej w godzinach 10-13, w praktyce wiele zależy od możliwości i preferencji uczestników. Jeśli już ustalona zostanie godzina spotkania, warto wcześniej dokonać rezerwacji stolika w wybranym lokalu.

Powodów organizacji spotkań biznesowych podczas lunchu jest wiele. Niekiedy jest to niezobowiązujące spotkanie mające na celu podtrzymanie relacji biznesowych. Bardzo często jednak lunch jest okazją do omówienia ważnych strategicznych kwestii, np. podpisania ważnego dla firmy kontraktu. W każdej sytuacji warto odpowiednio przygotować się do spotkania. Warto określić konkretny temat spotkania, ponieważ dzięki temu będzie nam łatwiej zorganizować jego przebieg.