Idealny hotel we Wrocławiu dla osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 03.12.2017
hotel dla niepelnosprawnych 1200x540

Osoby niepełnosprawne w codziennym życiu muszą borykać się w wieloma barierami i przeszkodami. Niestety nasze miasta i miasteczka nie zostały jeszcze całkowicie przystosowane do potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Na szczęście coraz więcej mówi się i robi w tej kwestii, a bariery architektoniczne powoli znikają.

Osoby niepełnosprawne bardzo często podróżują i jako aktywni turyści szukają miejsc i obiektów, które są najpełniej przystosowane do ich potrzeb. Nie chodzi tutaj wyłącznie o zabytki czy atrakcje turystyczne, ale również środki transportu i hotele, w których zatrzymują się podczas pobytu w obcym mieście, np. we Wrocławiu.

Hotel przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Coraz więcej hoteli likwiduje bariery architektoniczne i przystosowuje swoje obiekty do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już w momencie, gdy rezerwujemy noclegi w hotelu we Wrocławiu powinniśmy dokładnie sprawdzić informacje o udogodnieniach czekających na osoby niepełnosprawne. Pozytywna wiadomość jest taka, że obecnie istnieje wiele takich obiektów. Warto dowiedzieć się, czy w danym hotelu są schody oraz windy, czy znajdują się w nich specjalne podjazdy, jaka jest szerokość drzwi oraz wielkość wolnej przestrzeni umożliwiającej swobodne manewrowanie osobie na wózku rezerwującej dany pokój.

Oczywiście nie mniej ważne jest standardowe wyposażenie, czyli m.in. pokój z biurkiem, szafą i własną łazienką. Niektórych może zainteresować również dostęp do internetu czy telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

Często turystami przybywającymi do obiektów hotelowych są osoby z chorobami przewlekłymi, które w niektórych przypadkach mogą wymagać profesjonalnego wsparcia medycznego. Warto sprawdzić więc, czy w najbliższej okolicy danego hotelu znajdują się np. szpitale, gabinety lekarskie, stacje dializ, apteki itp.

Warto też sprawdzić, czy dany obiekt jest dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta, jeśli planujemy podróżować komunikacją miejską. Sprawdzając to wszystko nieco wcześniej, mamy szansę na naprawdę miłą i bezproblemową wizytę we Wrocławiu.