Hotel a hostel – jakie są różnice?

Data publikacji: 28.05.2018
hotel 2 800x540

Współczesny turysta ma do dyspozycji wiele różnych obiektów noclegowych, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Nie tylko standard zakwaterowania decyduje o wyborze odpowiedniego miejsca, w którym zatrzymamy się podczas pobytu w obcym mieście. Wśród bogatej oferty pensjonatów, apartamentów, pokojów gościnnych i moteli, największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne hotele, a także ich “młodsze” i zwykle niskobudżetowe odpowiedniki, czyli hostele. Hostele kojarzą nam się przede wszystkim z młodymi turystami, którzy podróżują niskobudżetowo. Okazuje się jednak, że współcześnie granice między hostelami i hotelami często się zacierają. Niemniej jednak można wskazać na pewne różnice, które jednoznacznie pozwalają nam odróżnić te dwie formy krótkoterminowego zakwaterowania.

Tani hotel we Wrocławiu? Hotel czy hotel?

Nie będziemy mieć większego problemu ze znalezieniem taniego hotelu we Wrocławiu, ponieważ oferta jest niezwykle urozmaicona. Sztuka jednak nie polega na tym, aby znaleźć wyłącznie tanie miejsce noclegowe, ale również takie, którego standard w pełni nas zadowoli.

Najważniejsza różnica pomiędzy hotelem a hostelem polega na tym, że ten pierwszy zapewnia nam wyłącznie pokoje prywatne, natomiast w tym drugim znajdziemy również pokoje wieloosobowe (np. od 4 do 20 osób), które dzielimy z innymi podróżnikami (najczęściej obcymi), ale w zamian płacimy nieco niższą cenę. Chociaż bardzo długo hostel był traktowany jako rodzaj akademika, to jednak współcześnie znajdziemy hostele w bardzo dobrym standardzie.

Niemniej jednak jeśli zależy nam na prywatności i intymności, nadaj najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty standardowego hotelu. Okazuje się, że ceny tradycyjnych hotelu wcale nie muszą znacznie różnić się od cen hostelowych. Szczególnie we Wrocławiu możemy znaleźć bardzo wiele obiektów, które zapewniają wysoki standard zakwaterowania, wiele udogodnień, a jednocześnie są dostępne w atrakcyjnych cenach. Zanim więc zdecydujemy się na określony obiekt noclegowych, warto zapoznać się z różnymi ofertami, by w konsekwencji wybrać tę najlepszą.