Gdzie zorganizować I Komunię Świętą?

Data publikacji: 06.02.2017
komunia 1200x540

Pierwsza Komunia to duże przeżycie dla dziecka. Rodzice chcą, aby czuło się w tym dniu najważniejsze, stąd po ceremonii w kościele zwyczajowo organizują uroczysty obiad. Zaprasza się na niego najbliższą rodzinę i rodziców chrzestnych. Jednak nie każda rodzina ma odpowiednie warunki lokalowe, by wydać przyjęcie na kilkanaście osób. Dlatego też wiele rodziców decyduje się na zorganizowanie obiadu rodzinnego w pobliskiej restauracji.

Jaki lokal wybrać?

Najlepiej polecony, cieszący się dobrymi opiniami. Oczywiście musi być to elegancka restauracja, a nie zwykła jadłodajnia. Wiele restauracji hotelowych organizuje przyjęcia okolicznościowe, a do tego posiada wieloletnie doświadczenie właśnie  w przygotowaniu uroczystości komunijnych. To doświadczenie jest niezwykle cenne: menu musi być dobrane tak, aby i dorośli, i maluchy znaleźli w nim coś dla siebie. Najlepiej na tego typu okazjach sprawdza się tradycyjna kuchnia polska, którą wszyscy znają i lubią. Warto ustalić z obsługą kwestię tortu. Najczęściej możemy zamówić tort w restauracji, jeśli jednak chcemy przywieźć swój wypiek z ulubionej cukierni przeważnie nie ma z tym problemu, wystarczy poinformować wcześniej obsługę, że będziemy potrzebowali talerzyki i widelce.

Czy warto?

Jeszcze dekadę czy dwie temu, imprezy okolicznościowe w restauracjach były dosyć drogie. Jednak wraz z rosnącą konkurencją ceny obniżały się, aż osiągnęły rozsądny poziom. Koszt obiadu dla kilkunastu osób przeważnie nie jest dużo większy niż przygotowania posiłku na własną rękę. Jednak to, co gospodynie domowe doceniają najbardziej to czas, który zaoszczędzają, gdy nie muszą same zrobić tak dużych zakupów, dopilnować wszystkiego w kuchni, obsługiwać gości, a na końcu zmywać. Restauracje hotelowe posiadają jeszcze jedną zaletę, którą jest… bliskość hotelu. Jeśli na Komunię przyjedzie rodzina z drugiego końca Polski, możemy zarezerwować jej pokój na noc. Jest to idealnie rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które mieszkają w małych lokalach, w których goście czuli by się skrępowani nocując wspólnie w jednym pokoju.