Gdzie organizować przyjęcia rodzinne — w domu czy w restauracji?

Data publikacji: 26.05.2017
przyjecie 1200x540

Organizacja przyjęcia rodzinnego — komunii, imienin czy jubileuszu, to najczęściej dość duże przedsięwzięcie. Najczęściej zapraszamy na nie tylko najbliższą rodzinę, ale również dalszych krewnych oraz bliskich znajomych. I wtedy pojawia się dylemat — czy w domu lub mieszkaniu starczy miejsca, czy posiadam wystarczającą ilość naczyń, czy dam radę wszystko przygotować na czas. Alternatywnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęć rodzinnych w restauracji. Obie opcje mają swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Organizacja przyjęcia rodzinnego — dom czy restauracja?

Restauracja to najwygodniejsza opcja, a dla niektórych osób wręcz jedyna możliwość, by zorganizować przyjęcie, na które zostaną zaproszeni wszyscy najbliżsi i najważniejsi goście. Jeśli posiadamy małe mieszkanie lub też w naszym domu nie ma przestrzeni, wcale nie musimy rezygnować z przyjęcia — wystarczy, że przygotujemy je w innym miejscu, czyli np. w miłej, kameralnej restauracji.

Plusem organizacji przyjęcia w restauracji jest oczywiście mniej obowiązków związanych z przygotowaniami. Obsługa danego lokalu zajmie się przygotowaniem posiłków, rozstawieniem stołów, dekoracjami itp. W tym przypadku nie będziemy musieli się martwić o zastawy stołowe czy niezbędne naczynia do umieszczenia potraw. Naszym zadaniem będzie jedynie określenie własnych oczekiwań, a następnie skontrolowanie poczynionych działań.

Oczywiście organizacja przyjęcia rodzinnego w restauracji wiążą się z koniecznością dysponowania pewnym budżetem, ale przygotowując spotkanie w domu, również będziemy musieli liczyć się z koniecznością dokonania niezbędnych zakupów np. składników spożywczych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto wstępnie przeliczyć, która z opcji będzie bardziej opłacalna, uwzględniając w tym przypadku czas i energię, które trzeba będzie włożyć w przygotowywanie przyjęcia w domu.

W domu znacznie lepiej jest zorganizować małe spotkania, podczas których najbardziej zależy nam na tym, by nasi goście czuli się swojsko, swobodnie i domowo, np. weekendowy grill czy wspólne oglądanie filmów. W tym przypadku znacznie lepiej spotkać się w miejscu, w którym nie będzie wymagany elegancki strój, ale mile widziany będzie przede wszystkim dobry nastrój!