Elementy wyposażenia dobrej sali konferencyjnej

Data publikacji: 04.09.2019
sala konferencyjna

Każdy organizator konferencji chce, aby jego impreza została zapamiętana jako ciekawa i profesjonalnie przygotowana. Aby tak się stało, do zorganizowania konferencji potrzebna jest dobra sala konferencyjna. „Dobra” – to znaczy jaka?

Wyposażenie sali konferencyjnej

Nowoczesne sale konferencyjne dawno już przestały być tylko przestronnymi pokojami, w których znajduje się spory stół i kilkanaście krzeseł. Obecnie duży nacisk kładzie się na komfort słuchaczy. Meble muszą być wygodne tak, by uczestnicy mogli skupiać się na prezentowanych treściach, a nie na bólu kręgosłupa. Nie może także zabraknąć wydajnej klimatyzacji. W miejscu, gdzie przebywa kilkanaście do kilkuset osób, o wiele łatwiej jest utrzymać skupienie, gdy temperatura zachowuje rozsądne wartości. Sala powinna oferować dobre zaplecze multimedialne. To oznacza sprawny rzutnik i ekran projekcyjny, duży telewizor LCD i odtwarzacz DVD. Często przydają się tradycyjne rozwiązania, takie jak flipchart z flamastrami lub tablica. Obowiązkowo w sali konferencyjnej, zwłaszcza dużej, musi znaleźć się wydajny zestaw nagłośnieniowy z wygodnym, bezprzewodowym mikrofonem. Warto też poszukać sali, w której dobrze działa bezprzewodowe WiFi. Uczestnicy konferencji na pewno będą chcieli mieć dostęp do swoich służbowych poczt e-mail, a WiFi znacząco ułatwi im pracę.

Sala konferencyjna w hotelu

Coraz więcej firm organizuje dla swoich gości konferencje z noclegiem. Dlatego też szukają sal konferencyjnych znajdujących się w hotelach, aby słuchacze po imprezie nie musieli już martwić się dojazdem do miejsca noclegu. Organizacja wydarzenia w hotelu ma jeszcze jedną zaletę: hotelową restaurację. Gości można więc zaprosić na obiad, a w trakcie trwania imprezy zapewnić im kącik z kawą, herbatą i słodkimi przekąskami. Hotele oferują zazwyczaj kilka sal do wyboru, o różnych wielkościach. Dlatego też zazwyczaj udaje się dobrać odpowiednią salę na daną liczbę osób, a przy tym zapewnić najlepsze dla danej imprezy rozstawienie stołów i krzeseł.