City break we Wrocławiu, czyli weekendowe zwiedzanie miasta

Data publikacji: 14.08.2017
401163001410432724b4c9 1200x540

Brakuje ci dni wolnych od pracy? Chciałbyś wybrać się na krótkie, ale intensywne zwiedzanie ciekawego miasta? Chcesz chociaż przez chwilę wypocząć z dala od codziennych obowiązków? Wybierz się na city brak. City break to określenie, które opisuje krótki wyjazd turystyczne, głównie weekendowy, wyjazd do jednego z europejskich miast. Polacy coraz częściej wybierają tę formę podróżowania i poznawania świata, głównie ze względu na brak czasu i ograniczone fundusze.

City break wcale nie musi oznaczać wyjazdu do innego kraju. Idealny weekendowy wypad można zorganizować we Wrocławiu. To fascynujące miasto, w którym miło spędzimy czas, a przy tym doskonale wypoczniemy i chociaż na chwilę oderwiemy się od codziennych obowiązków.

Jak zorganizować city break we Wrocławiu?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki środek transportu wybierzemy, aby dotrzeć do Wrocławia. Większość osób, szczególnie rodzin z dziećmi, stawia na prywatny samochód. Innym rozwiązaniem jest autobus lub pociąg. Szczególnie ciekawą opcją stanowią przejazdy autokarami zapewnionymi przez prywatnych przewoźników, którzy oferują bardzo niskie ceny za przejazd, a często można skorzystać z atrakcyjnych promocji. Turyści planujący przyjazd z większych miast w kraju, takich jak Kraków, Warszawa lub Gdańsk, mogą skorzystać też z ofert tanich linii lotniczych.

Kolejną kwestią jest nocleg. Jeśli planujemy wyjazd niskobudżetowy, zapewne będą nas interesować tanie hotele we Wrocławiu. Na szczęście w tym przypadku mamy wiele możliwości i każdy bez większego problemu znajdzie idealne lokum dla siebie. Warto jednak pamiętać, aby rezerwacji noclegu dokonać nieco wcześniej. Wrocław to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto, a goście przybywają do niego również weekendami. Szukając noclegów w ostatniej chwili, możemy nie mieć możliwości skorzystania z hoteli w standardzie, który nas zadowala.

Ostatni etap stanowi opracowanie planu wycieczki. Dwa, trzy dni to niewiele, ale przez ten czas można naprawdę dużo zobaczyć i zwiedzić! Jeśli więc marzy ci się weekendowy city break, wybierz się do Wrocławia.