City break w Polsce? Wybierz się do Wrocławia!

Data publikacji: 18.05.2018
wroclaw

Coraz częściej praktykowaną formą podróżowania są tzw. city break. Co to jest city break? Ta anglojęzyczna nazwa określa krótki, dwu- lub trzydniowe wycieczki, najczęściej weekendowe, organizowane w celu odwiedzenia wybranego miasta. Najczęściej city break kojarzy nam się z podróżą do zagranicznych miast, co spowodowane jest przede wszystkim faktem, że ten rodzaj wyjazdów został rozpropagowany przez tzw. tanie linie lotnicze, które oferują przeloty w bardzo niskich cenach. Warto jednak pamiętać, że city break wcale nie musi oznaczać konieczności wyjazdu za granicę. Niezapomniany weekendowy wyjazd można zorganizować również w obrębie naszego kraju, decydując się na wycieczkę do jednego z naszych przepięknych miast.

Jednym z takich miast, które doskonale nadaje się na city break, jest Wrocław. Jest to miasto oferujące wiele różnorodnych atrakcji. Oferta turystyczna jest tutaj bardzo urozmaicona, dlatego każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Co ważne, hotele we Wrocławiu zapewniają bardzo wysoki standard zakwaterowania i są dostępne w różnych cenach. Idealnie na city break!

City break we Wrocławiu? Dlaczego nie!

Wrocław określany jest mianem stolicy Dolnego Śląska, ale często zwany jest także Kwiatem Europy. I nic w tym dziwnego, ponieważ ten Kwiat Europy zachwyca unikalną architekturą, mnóstwem prężnie działających ośrodków kultury oraz wspaniałym klimatem, którego nie da się doświadczyć nigdzie indziej. Zachwyca przede wszystkim wspaniały rynek, który tętni życiem przez dwanaście miesięcy w roku niemal przez całą dobę. Mnóstwo atrakcji czeka tutaj zarówno miłośników zwiedzania, jak i bywalców nocnych klubów, pubów, dyskotek, oczekujących przede wszystkim niezapomnianej zabawy. Na tle zabytkowych kamienic uwagę zwraca przede wszystkim tutejszy Ratusz, w którym mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a także najstarsza w Europie restauracja – Piwnica Świdnicka.

Najważniejszym symbolem Wrocławia są wszechobecne krasnale, które kryją się na chodnikach, w zaułkach, przy latarniach i w klombach. Będąc tutaj, warto wybrać się na najwyższy biurowiec w Polsce, Sky Tower, z którego można podziwiać panoramę całego miasta i okolic. To jeden z najbardziej obleganych punktów widokowych, ale zdecydowanie warto się na niego wybrać.

Niezapomnianą przygodą może być również wizyta we wrocławskim zoo, szczególnie w nowoczesnym afrykarium. Zachwycający jest również Ogród Japoński, który przybliża nam oryginalną japońską sztukę ogrodową.