5 cech dobrej sali weselnej

Data publikacji: 05.07.2019
GettyImages 956422988

5 cech dobrej sali weselnej

Pary, które zamierzają się pobrać, często z wypiekami na twarzy zaczynają oglądać kolejne sale weselne, aby zdecydować, w której z nich odbędzie się ich impreza. Gdy jednak wchodzą do sali, nie bardzo wiedzą, na co powinny zwrócić uwagę. W dzisiejszym wpisie podsuwamy kilka podpowiedzi.

  1. Wielkość sali

Sala weselna nie może być ani z duża, ani za mała w stosunku do planowanej liczby gości. W za małej sali będzie duszno i ciasno – weselnicy będą sfrustrowani i nikt nie będzie miał ochoty na zabawę na parkiecie. Z kolei zbyt duża sala sprzyja rozproszeniu się gości i podziałom na mniejsze grupki. Jeśli chcemy, by rodziny i znajomi integrowali się przy stołach i na parkiecie, nie przesadzajmy z wielkością.

  1. Wygląd sali

Bardzo ważne jest to, jakie sala weselna robi na nas wrażenie estetyczne tuż po wejściu. Niemodne są już sale kolorowe i pstrokate – obecnie stawia się na elegancję i prostotę. Zapytajmy o możliwości dekoracji sali, a jeśli planujemy swoje własne dekoracje lub atrakcje (np. fotobudka czy bar z kolorowymi drinkami), zapytajmy obsługi sali czy znajdzie się na nie miejsce.

  1. Menu weselne

Zapytajmy o oferowane menu weselne i upewnijmy się, że proponowane posiłki trafiają w gusta naszych gości. Jeśli któraś pozycja nam się nie podoba, zapytajmy o możliwość wymiany posiłku na inny. Upewnijmy się, że kucharze są w stanie zapewnić też słodkie przekąski, takie jak muffinki, tartaletki czy modne ostatnio – cake pops.

  1. Możliwości noclegowe

Wiele par decyduje się na sale weselne oferowane przez hotele. Wiąże się to oczywiście z możliwością przenocowania nie tylko bawiącej się do białego rana Pary Młodej, ale też przyjezdnych gości. Rodzina, która będzie chciała położyć się spać, po prostu wybiera się do swojego pokoju, nie trzeba zapewniać jej transportu do najbliższego hotelu czy pensjonatu. Dobre hotele zawsze oferują pokój dla Nowożeńców jako gratis.

  1. Wspaniały parkiet

Oglądając salę, warto też rzucić okiem na parkiet do tańca – jak daleko od stołów się on znajduje i czy jest zadbany. Bliskość parkietu i stołów sprzyja zabawom weselnym i integracji gości. Zaniedbany parkiet z kolei może powodować dyskomfort przy tańcu, a także… bolesne upadki. W tym wyjątkowym dniu jest to oczywiście niedopuszczalne.