5 atrakcji Wrocławia, które musisz zobaczyć

Data publikacji: 02.10.2017
wroclaw 1200x540

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdego roku przybywa tu bardzo wielu turystów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Jeśli jeszcze nie byłeś we Wrocławiu, koniecznie powinieneś się tu wybrać. Nawet podczas krótkiej, jedno- lub dwudniowej wycieczki, możesz poczuć klimat i urok tego miasta. Przedstawiamy pięć najciekawszych punktów turystycznych Wrocławia, które koniecznie powinieneś uwzględnić w swoich planach.

5 rekomendowanych atrakcji Wrocławia

  • Stary Ratusz — to jedno z najważniejszych reprezentacyjnych miejsc we Wrocławiu. Stary Ratusz jest unikatowym w skali europejskiej zabytkiem świeckiej architektury gotyckiej. Usytuowany w centrum miasta, dlatego bez problemu go znajdziemy, a przy okazji będziemy mogli odwiedzić urokliwą wrocławską starówkę.
  • Ostrów Tumski — to najstarsza część Wrocławia. Znajdują się tutaj pozostałości pierwszej osady, pochodzące z X wieku. To miejsce popularne wśród turystów, przede wszystkim zakochanych spacerowiczów.
  • Panorama Racławicka — to monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w 1794 roku. To obraz, który z całą pewnością zachwyci nie tylko miłośników sztuki i historii.
  • Muzeum Narodowe — imponująca kolekcja Muzeum Narodowego we Wrocławiu pozwoli nam zaznajomić się ze sztuką średniowieczną, działami epoki renesansu, sztuką Śląska oraz pracami polskich i europejskich artystów współczesnych.
  • Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis — to unikalne centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne ze współczesną formą wystawienniczą. To prezentacja na temat wody i procesów, w których bierze ona udział.

Jak zaplanować wycieczkę do Wrocławia?

Gdy już dokładnie wiemy, co chcemy zwiedzić we Wrocławiu, powinniśmy jeszcze zadbać o kilka innych kwestii organizacyjnych. Pierwszą z nich jest dojazd do Wrocławia. Wiele osób wybiera prywatne samochody, ponieważ w ten sposób można wygodnie i niezależnie poruszać się nie tylko po mieście, ale i zwiedzić okoliczne, mniejsze miejscowości, które również są bardzo atrakcyjne. Wrocław jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi miastami w Polsce, dlatego bez problemu dojedziemy tutaj również pociągiem, autobusami, busami, a nawet samolotem.

Kolejną kwestią jest znalezienie odpowiedniego noclegu. Oferta różnorodnych hoteli jest niezwykle urozmaicona, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie nocleg we Wrocławiu idealnie dopasowany do potrzeb i budżetu.