Hotel Sleep – Kontakt

ul. Kominiarska 33, 51-180 Wroclaw

tel. +48 71 715 80 50
fax. +48 71 715 80 54
kom. +48 604 231 938

e-mail: hotel@hotelsleep.pl

Hotel dla biznesu

Kategoria: Blog

hotel dla biznesu

Wiele osób myśląc o hotelu kojarzy go z wypoczynkiem, wyjazdem rodzinnym lub romantyczną wycieczką dla dwojga. Jednak życie w pokoju hotelowym to nieodłączny element pracy wielu biznesmenów, polityków, naukowców i przedstawicieli innych grup zawodowych. Czym powinien charakteryzować się dobry hotel biznesowy?

Dobry dojazd

Przede wszystkim hotel powinien znajdować się w miejscu łatwo dostępnym po długiej podróży. Z tego powodu biznesmeni doceniają hotele blisko obwodnicy, lotniska, czy dworca PKP – w zależności od środka lokomocji, którym dostają się na miejsce spotkania. W wypadku hoteli, do których biznesmeni dojeżdżają samochodem, liczy się oczywiście  strzeżony parking, aby bez problemu można było zostawić na nim auto i towar, który się w nim znajduje. Plusem hotelu, który nie znajduje się w centrum miasta jest często jego kameralność i dyskrecja. Biznesmeni mogą solidnie odpocząć po nerwowych spotkaniach, wyspać się lub przygotować do prezentacji i negocjacji, które mają poprowadzić następnego dnia. Wskazane jest, by hotel miał podpisaną umowę  z jakąś sprawdzoną  korporacją taksówkową, która będzie pełniła rolę firmowej floty samochodowej w razie potrzeby.  I, oczywiście, własną, dobrą restaurację

Wygoda pracowników

Firmy często chcą, aby hotel zapewniał ich pracownikom sto procent wygody. Dlatego też wiele hoteli oferuje dedykowane pakiety biznesowe dla osób podróżujących służbowo. W pakiecie często poza wygodnym pokojem jest też śniadanie i obiad w przyhotelowej restauracji. Czasami hotel ma pełnić funkcję biura dla pracowników. Dlatego też firmy wybierają hotele, które posiadają sale konferencyjne, w których można prowadzić szkolenia lub spotkana biznesowe. Najbardziej doświadczone obiekty oferują wręcz obsługę takich spotkań, zastępując pracownikom sprawdzoną sekretarkę, która poda gościom kawę, herbatę i coś słodkiego. Istotne oczywiście jest, aby sala konferencyjna spełniała podstawowe standardy: miała szybkie łącze internetowe, flipchart lub tablicę, a przede wszystkim rzutnik.